Szykuje się prawdziwa rewolucja na A2. Tak nowocześnie jeszcze nie było

Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała o przystąpieniu do rozbudowy autostrady A2 między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. Już za 18 miesięcy kierowcy pojadą nowoczesną, trzypasmową obwodnicą Poznania rozbudowaną o trzeci pas ruchu dla każdego. W sumie prace mają potrwać do końca 2025 roku.

Spółka Autostrada Wielkopolska przystępuje do budowy 3 pasa ruchu na odcinku A2 między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód. To bez wątpienia ważna wiadomość dla kierowców podróżujących tym odcinkiem autostrady. Od lat jest jedna z najbardziej obciążonych dróg w naszym kraju. Z danych zebranych przez AWSA wynika, że dobowo przejeżdża nim nawet 90 tys. pojazdów. Ba - w miesiącach wakacyjnych natężenie ruchu przekracza miejscami 110 tys. pojazdów na dobę.

Autostrada A2 będzie miała trzy pasy. Wkrótce ruszą prace

Właściwe prace budowlane rozpoczną się 17 czerwca 2024 roku. Na liczącym 10 km odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód wybudowany zostanie nie tylko trzeci pas ruchu w każdym kierunku, ale również zmodernizowana zostanie nawierzchnia - będzie lepiej przystosowana do większego natężenia ruchu i bardziej wytrzymała. Ponadto zostaną zamontowane bariery ochronne oraz wybudowane nowe i rozbudowane istniejące ekrany akustyczne.

Reklama

Wcześniej jednak drogowcy rozpoczną odgradzanie terenu, na którym będą prowadzone prace i wytyczą tymczasowe pasy włączania się do ruchu dla kierowców. Zgodne z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu wybudowane zostaną tymczasowe przejazdy przez pas rozdziału pomiędzy jezdniami na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód.

To jedna z najważniejszych dróg w kraju. Rozbudowa jest konieczna

Spółka zaznacza, że Autostrada A2 jest niezwykle ważna dla wielu milionów kierowców nie tylko z Poznania i okolic, ale również z całej Polski. To główny międzynarodowy ciąg komunikacyjny łączący wschodnią i zachodnią Polskę będący jednocześnie częścią Transeuropejskiej Sieci Transportowej.

Rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania o 3 pas ruchu między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód ma na celu poprawę płynności ruchu oraz zapewnienie sprawnego, bezpiecznego i komfortowego przejazdu. Dzięki sprawnie przeprowadzonemu etapowi planowania i dokumentacji realizacja tej inwestycji będzie możliwa do końca 2025 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Autostrada A2 | Poznań | budowa dróg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama