Skoda Scala Spider - kolejny niezwykły koncept autorstwa studentów

Dwudziestu studentów Akademii Skody stanęło przed zadaniem stworzenia siódmego studenckiego samochodu koncepcyjnego. Wybór padł tym razem na kompaktowy model Scala, który studenci zademonstrują w wersji Spider. Pierwsze szkice uczestnicy tworzyli pod opieką Olivera Stefaniego, Szefa Designu Skoda Auto. Samochód wraz z oficjalną nazwą zostanie zaprezentowany w czerwcu 2020 roku. Studenci akademii nie tylko projektują pojazd, ale również samodzielnie go budują.

Skoda Scala Spider
Skoda Scala SpiderInformacja prasowa (moto)

Od kilku miesięcy dwudziestu uczniów Akademii Skody pracuje kreatywnie nad siódmym samochodem koncepcyjnym w ramach projektu Student Concept Car. Podczas realizacji projektu młode talenty są wspierane przez inżynierów i doświadczonych pracowników z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie Skody w Mlada Boleslav. To już siódmy projekt tego typu, który stanowi dowód wysokiego poziomu kształcenia w Akademii Skody, działającej od ponad 90 lat.

Uczestnicy projektu bazują na kompaktowej Scali, którą przekształcają w Spidera, czyli dwuosobowego roadstera. Ważnym krokiem na drodze do oficjalnej prezentacji unikatowego modelu była wizyta uczniów w dziale designu Skody. Wtedy to uczestnicy projektu mieli okazję obserwować pracę Olivera Stefaniego i jego zespołu, a także, przy wsparciu ekspertów, projektować własne szkice samochodu koncepcyjnego.

- Pomimo, że w procesie projektowania nowych modeli coraz częściej wykorzystywane są komputery i symulacje technologiczne, rysunek stanowi wciąż ważną część pracy designerów. Z każdą kolejną narysowaną linią, pomysł przekształca się w coś rzeczywistego. Przygotowywanie szkiców stanowi pierwszy krok na długiej i ekscytującej drodze do stworzenia nowego samochodu - wyjaśnia Oliver Stefani.

Skoda Scala SpiderInformacja prasowa (moto)

Coroczny projekt Skoda Student Concept Car pokazuje wysoki poziom nauczania w Akademii Skody. Projektowanie pojazdu koncepcyjnego, a następnie własnoręczne budowanie go stanowi punkt kulminacyjny procesu kształcenia.

- Wszyscy cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu. W jakich innych okolicznościach, będąc  uczniem, miałbym okazję tak namacalnie przekształcić własne pomysły i wizję w rzeczywisty projekt samochodu, a następnie własnoręcznie go zbudować? Rysowanie naszych pierwszych szkiców było świetnym doświadczeniem, wiele mogliśmy się nauczyć od Olivera Stefaniego i jego zespołu - komentuje Vojtech Spitalsky, uczeń Akademii Skody.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas