​Rowerzysto! Pieszy! Nie daj się zabić! Stosuj odblaski!

Zima to czas, kiedy piesi w szczególności powinni zadbać o swoją widoczność na drogach. Zmierzch zapada szybciej, a niesprzyjające warunki pogodowe skutecznie utrudniają kierowcom prowadzenie pojazdu.

W tej sytuacji zalecane jest zakładanie odblasków, które mogą uratować ludziom życie. Odblaski zalecane są każdemu, jednak szczególnie pieszym, którzy często zakładają ubrania w ciemnych kolorach. 

W przypadku dużej mgły, opadów śniegu lub deszczu kierowca nie jest w stanie dostrzec zbliżającego się do ulicy człowieka, co w wielu przypadkach kończy się tragicznie. Taka osoba staje się dla prowadzącego pojazd widzialna dopiero z odległości zaledwie 40 metrów. Natomiast pieszy, który nosi na sobie elementy odblaskowe, zauważalny jest już ze 150 metrów, co znacznie zmniejsza ryzyko wypadku. 

Reklama

 Obecnie odblaski zyskują na popularności, są wszywane do plecaków czy kurtek, jednak zawsze warto pamiętać o dodatkowym elemencie, na przykład opasce czy breloczka. Taki z pozoru "niepozorny gadżet" może w przyszłości uratować nam zdrowie, a nawet życie.

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: odblaski | policja | piesi | wypadek | potrącenia pieszych | potrącenie rowerzysty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy