Reklama

Radiowozy to jeżdżący złom!

Wiele razy zamieszczaliśmy w naszym serwisie materiały traktujące o nadużywaniu władzy przez policjantów.

Piętnowaliśmy wykorzystywanie przez funkcjonariuszy miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych czy parkowanie na przejściach dla pieszych. Zdajemy sobie jednak sprawę, z jakimi przeciwnościami losu codziennie muszą się oni mierzyć. List, jaki trafił do naszej redakcji doskonale obrazuje stan sprzętu, jaki służyć ma zapewnieniu nam wszystkich bezpieczeństwa.

Witam, jestem policjantem w jednym z wielu komisariatów w Polsce. Chciałbym poruszyć temat radiowozów.

Otóż nie wiem czy jest to wiadome, jakimi samochodami musimy się poruszać. W naszym komisariacie mamy do dyspozycji trzy radiowozy oznakowane i jeden nieoznakowany.

W ostatnim czasie tak wyszło, że zostaliśmy bez radiowozu na dwie gminy tj. ok. trzydziestu wiosek. Jeden radiowóz stoi na stacji obsługi, w oczekiwaniu na okresowy przegląd, który przechodzą wszystkie nasze pojazdy. Trwa to już tyle, że można by zrobić remont kapitalny a to dlatego, że nie mamy mechaników ponieważ nikt nie chce pracować tu za oferowane pieniądze.

Reklama

Z pozostałych dwóch radiowozów jeden ma jakiś problem z silnikiem i żeby go naprawić trzeba go odstawić do warsztatów KWP oddalonych ok. 25 km od naszego KP. W tym przypadku potrzeba to zrobić za pomocą lawety, ale oczywiście nikomu ani z powiatu, ani z województwa się nie spieszy i od ok. dwóch tygodni samochód stoi bezczynnie.

Drugi radiowóz też ma problem - nie da się nim jeździć potrzebuje naprawy fachowca. Dodam tyko, że oba samochody maja podobny problem tj. duże zużycie oleju, ale według fachowców z warsztatów wszystko jest ok.- prościej i taniej według nich jest dolewać olej.

Teraz jesteśmy w takim okresie, że nie mamy żadnego radiowozu oznakowanego bo jeden stoi na przeglądzie a dwa czekają w KP na odstawienie do naprawy, która może potrwać nawet kilka miesięcy bo nie ma komu ich naprawić. W naszym województwie nie jesteśmy sami takich samochodów jest wiele.

Mam nadzieje,że ludzie się dowiedzą, czym się poruszamy. Nasze radiowozy niejednokrotne są nie lepsze od pojazdów, którym zatrzymuje się dowody rejestracyjne za stan techniczny. Oceńcie to sami.

A co Ty o tym sądzisz?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: złom | radiowozy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy