Prezydent Andrzej Duda: 49,432 sek. Kinga Duda: 53,043 sek

W sobotę na torze kartingowym Xdrive przy ul. Gierdziejewskiego w Warszawie - Ursusie pojawił się prezydent Andrzej Duda wraz z córką, Kingą.

Pojawienie się  Prezydenta na  największym torze kartingowym w Polsce związane było z urodzinami jego córki,  Kingi.

Okazało się, że Andrzej Duda świetnie radzi sobie za kierownicą. Wprawdzie pierwsze kółka to było zapoznanie z torem, ale z minuty na minutę  prezydent jechał coraz szybciej.

Czasy pojedynczych okrążeń  z przejazdu na przejazd znacznie się poprawiały. Ostatecznie najlepszy czas jaki "wykręcił" prezydent  to 49,432 sek!  

Świetnie bawiła się również19-letnia Kinga Duda, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wprawdzie jeździła nieco wolniej od ojca (53,043 sek), ale o dziwo, szybciej od jednego z dwóch  funkcjonariuszy BOR, którzy również próbowali swoich sił za kierownicą gokartów.

Reklama


Podczas wizyty prezydenta na  obiekcie Xdrivekarting tor funkcjonował   normalnie, ale "obstawiony" był przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.  Dwóch "borowców" także jeździło. Jeden z nich uzyskał czas 52,106 sek.  A drugi 55,443 sek. Czyli zdecydowanie wolniej od Andrzeja Dudy (przypomnijmy: 49,432 sek.).  Sądzić więc należy, że nie byli to chyba kierowcy prezydenckiej limuzyny...


Andrzej Duda i jego córka Kinga  do dyspozycji miał dwa wózki  firmy Caroli Stinger. Długość toru Xdrive Karting  to  740 metrów,  zatem jest to jeden z najdłuższych tego typu obiektów w kraju. Dwie długie proste pozwalają kierowcom rozpędzić się do wyższych prędkości, natomiast dobrze przemyślany rozkład szykan umożliwia wykazanie się umiejętnością sprawnego operowania kierownicą. Prezydent wykorzystywał całkiem nieźle walory tego toru. Zapowiadał ponowną wizytę na obiekcie w Ursusie.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy