Prawdziwy luksus Audi na wyciągnięcie ręki

Wydawać by się mogło, że prawdziwy luksus zawsze sporo kosztuje. Audi udowadnia jednak, że tak wcale nie musi być, a wygoda, bezpieczeństwo i zaawansowane rozwiązania technologiczne dzięki ofercie finansowania Audi Perfect Lease są bardziej dostępne, dzięki niskiej opłacie wstępnej i wyjątkowo korzystnym ratom. Sprawdziliśmy na które modele Audi szczególnie warto zwrócić uwagę.

A6 - nowy standard w klasie biznes

Audi A6 charakteryzuje się nowoczesnym, eleganckim i równocześnie ponadczasowym designem. Szeroka, chromowana osłona chłodnicy, wyraziste reflektory przednie (dostępne również z technologią HD Matrix LED i dynamicznymi kierunkowskazami) oraz mocno poprowadzone linie karoserii sprawiają, że tego samochodu nie można pomylić z żadnym innym autem.

W przestronnym i komfortowym wnętrzu A6 także nie ma miejsca na nudę: skórzana tapicerka ze stylowymi przeszyciami, wstawki z aluminium, prawdziwego drewna lub listew piano black, odważnie zaprojektowany kokpit - wyposażony dodatkowo w wirtualne wskaźniki - wielofunkcyjna kierownica oraz konsola środkowa z dwoma ekranami dotykowymi o przekątnej 10,1 i 8,6 cala (oba ze wsparciem dla technologii haptycznej MMI touch response) nie zostawiają żadnych wątpliwości, że projektanci nie szli na kompromisy. Całości dopełnia nastrojowe oświetlenie konturowe i świetny zestaw audio (w najbogatszej wersji dostępny jest audiofilski, 19-głośnikowy system Bang & Olufsen Advanced Sound System z dźwiękiem 3D).

O bezpieczeństwo kierowcy siadającego za kółkiem A6 dba szereg systemów bezpieczeństwa i asystujących, opartych o kamery, radary i czujniki ultradźwiękowe. Naszpikowana zaawansowanymi technologiami limuzyna Audi jest w stanie dzięki temu wykryć zawczasu większość drogowych zagrożeń i odpowiednio wcześnie na nie zareagować.

Jeśli dodać do tego, że silnik i układ napędowy A6 można skonfigurować na przynajmniej 6 różnych sposobów (do wyboru mamy silniki wysokoprężne i benzynowe, legendarny napęd quattro czy dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów S tronic), uzyskamy obraz pojazdu kompletnego i zdolnego spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Bogata paleta silników sprawia ponadto, że nie trzeba się w tym przypadku martwić o ekonomię. Dla przykładu: średnie spalanie 2-litrowego silnika TDI o mocy 163 KM oscyluje na poziomie 4,3-4,1 l/100 km!

Imponujący model Audi A6 można nabyć w korzystnej ofercie Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców z miesięczną ratą już od 1764 zł netto.

Doskonała oferta na Audi A6

Q3 - wszechstronnie utalentowany

Druga generacja znakomicie przyjętego Audi Q3 przynosi wiele zmian w stylistyce. Chromowana, ośmiokątna i pionowo żebrowana osłona chłodnicy, wyraziście zaprojektowane reflektory (dostępne także w technologii Matrix LED i z dynamicznymi kierunkowskazami) i odważnie poprowadzone linie boczne (z mocno zaznaczonymi wnękami nadkoli) sprawiają, że sylwetka nowego SUV-a niemieckiego producenta stała się jeszcze bardziej muskularna i atletyczna niż dotąd.

W kabinie Audi Q3 na monotonię narzekać z pewnością nie można. Wielofunkcyjna kierownica, wirtualny kokpit z zestawem cyfrowych wskaźników o przekątnej 10,25 cala oraz duży, opcjonalny ekran dotykowy umiejscowiony w konsoli środkowej (o przekątnej 10,1 cala; w standardzie znajdziemy tymczasem ekran o przekątnej 8,8 cala) nie pozostawiają miejsca na wątpliwości: pierwsze skrzypce grają tu nowoczesne technologie i nietuzinkowy design. Całości dopełnia multimedialny system łączności Audi Connect (pobierający z Internetu informacje drogowe czy komunikaty pogodowe) oraz opcjonalny, 15-głośnikowy system audio Bang & Olufsen o mocy 755 W.

Ale Q3 to nie tylko nowoczesna i dynamiczna stylistyka. To również zwinność, wielozadaniowość i uniwersalność. Ten SUV można bowiem wyposażyć w wiele systemów bezpieczeństwa (adaptacyjny asystent jazdy, adaptacyjny asystent prędkości, asystent jazdy w korkach, asystent zjazdu ze wzniesienia, asystent ruszania pod górę czy asystent toru jazdy to tylko kilka z nich) oraz w technologię Audi Drive Select, pozwalającą dostosować charakterystykę jazdy do potrzeb kierowcy i sytuacji na drodze. Audi Q3 sprawdzi się dzięki temu zarówno w mieście, jak i na długiej trasie.

Model Q3 jest dostępny w ofercie Audi Perfect Lease, zapewniającej elastyczność w doborze warunków użytkowania. Przy 5% opłaty wstępnej i kontraktowym limicie kilometrów 30 000, przy 3 letniej umowie miesięczna rata dla klientów prywatnych wynosi od 1448 zł brutto.

Doskonała oferta na Audi Q3

Q5 - pasuje do każdego krajobrazu

"Taki sam, jak Q3, tylko bardziej" - tak można by chyba w największym skrócie opisać obecną generację Audi Q5. Znajdziemy w niej bowiem to, co najlepsze chromowaną, dynamicznie zarysowaną osłonę chłodnicy Singleframe, zaawansowane reflektory (dostępne także w technologii LED Matrix z dynamicznymi, tylnymi kierunkowskazami), potężne dolne wloty powietrza, muskularne przetłoczenia i atletycznie wnęki nadkoli, zdolne pomieścić nawet 21-calowe obręcze kół.

Mimo niewątpliwych walorów estetycznych, Q5 jest też samochodem nad wyraz praktycznym. Potwierdzają to m.in. przestronne wnętrze, opcjonalne zawieszenie pneumatyczne, elektrycznie zamykana i otwierana klapa bagażnika (opcjonalnie otwierana za pomocą ruchu stopy), czy pojemny bagażnik i bardzo duża przestrzeń załadunku, po złożeniu tylnych oparć wynosząca nawet 1550 litrów. Do tego dorzucić trzeba wyświetlacz Head-Up display na podszybiu, opcjonalny cyfrowy, wielofunkcyjny ekran o przekątnej 12,3 cala - będący sercem wirtualnego kokpitu Audi - oraz system Audi Connect obsługujący wiele użytecznych aplikacji, a także dostępny w wyposażeniu dodatkowym 19-głośnikowy zestaw audio Bang & Olufsen Sound System z systemem dźwięku przestrzennego.

Audi Q5 doskonale odnajduje się w mieście, na leśnych drogach, autostradach i górskich serpentynach. A to wszystko za sprawą komfortowo, a zarazem dynamicznie zestrojonego zawieszenia, które może być opcjonalnie wyposażone w system amortyzatorów o zmiennej sile tłumienia. Dzięki temu (oraz dzięki technologii Audi Drive Select, o której była już mowa w kontekście Q3), model Q5 dostosowuje swoją charakterystykę jazdy do różnych typów nawierzchni i sytuacji panującej w danym czasie na drodze. I tutaj oczywiście wybierać możemy spośród wielu systemów bezpieczeństwa czy układów wspomagających kierowcę, do których należą m.in. system wspomagający parkowanie z funkcją top view (oferujący m.in. obraz z kilku kamer i wirtualną perspektywę z lotu ptaka), pakiet systemów wspomagających kierowcę w ruchu miejskim czy pozamiejskim, adaptacyjny tempomat, asystent ruszania na wzniesieniach, a także rozbudowane czujniki martwego pola, uniemożliwiające zderzenie z pojazdami poruszającymi się na sąsiednim pasie ruchu.

Dzięki temu Audi Q5 może się również pochwalić niskimi kosztami eksploatacji: 2-litrowy silnik diesla o mocy 163 KM charakteryzuje się bowiem bardzo niskim średnim spalaniem, oscylującym wokół 5,7-5,5 l/100 km.

Audi Q5 jest dostępne w korzystnej ofercie Audi Perfect Lease: zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. W ofercie dla przedsiębiorców miesięczna rata wynosi już 1408 zł netto. Wysokość pozostałych rat i szczegóły sprawdzisz poniżej.

Doskonała oferta na Audi Q5

Q7 - niezawodny i komfortowy

Szeroka osłona chłodnicy Singleframe z dzieloną kratownicą, masywne boczne wloty powietrza, dynamiczne reflektory (dostępne także z technologią HD Matrix LED i światłami laserowymi) czynią z modelu Q7 największego, obok Audi Q8, atletę niemieckiego koncernu. Stylistyka nowego Q7 jest elegancka i ponadczasowa, a zarazem dynamiczna i charakterna, co sprawia, że po prostu nie może się nie spodobać. Zwłaszcza entuzjastom motoryzacji.

W przestronnym i luksusowo wykończonym wnętrzu nowego Audi Q7 znajdziemy wszystko, co najlepsze: skórzaną tapicerkę, wykończenia z drewna lub aluminium, dekory lakierowane na wysoki połysk, nastrojowe oświetlenie konturowe, wielofunkcyjną kierownicę ułatwiającą obsługę pokładowego systemu infotainment oraz dwa dotykowe ekrany w technologii haptycznej, osadzone w konsoli środkowej. To oczywiście nie wszystko. Kierowca nowego Q7 może również skorzystać z wirtualnego kokpitu Audi wyświetlającego obraz w wysokiej rozdzielczości oraz z dobrodziejstw systemu MMI Navigation Plus wspierającego usługi Audi Connect, pozwalającego sprawdzać bieżące informacje o pogodzie, natężeniu ruchu czy dostępnych parkingach. System rozpoznaje ponadto naturalną mowę, wobec czego można go obsługiwać również głosowo.

Na pokładzie nowego Q7 może komfortowo podróżować aż siedem osób. Tylne siedzenia można jednak szybko i w prosty sposób złożyć, powiększając przestrzeń bagażową do niebagatelnych 2050 litrów. Nowe Q7 może być ponadto wyposażone w opcjonalne, sportowe zawieszenie pneumatyczne z regulowaną wielkością prześwitu oraz opcjonalny system stabilizujący boczne nachylenia. Jeśli dodać do tego układ czterech kół skrętnych (dostępny w wyposażeniu dodatkowym), nowy SUV niemieckiego koncernu okaże się autem uniwersalnym i nadzwyczaj wszechstronnym, zdolnym dynamicznie pokonywać długie, autostradowe trasy i płynnie poruszać się po bezdrożach.

Bazę silnikową nowego Q7 tworzą na razie 340-konny "benzyniak" oraz dwie jednostki wysokoprężne o mocy 231 lub 286 KM (średnie spalanie mocniejszej z nich utrzymuje się na poziomie 6,9-6,7 l/100 km). W przyszłości ma do nich także dołączyć hybryda typu plug-in. Niezależnie od wybranego silnika, w nowym Audi Q7 dostępna jest ośmiostopniowa skrzynia automatyczna tiptronic.

Nowy Q7 jest dostępny w ofercie Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców z ratą od 2590 zł netto miesięcznie.

Doskonała oferta na Audi Q7

A4 - sportowy charakter

Stylistyka obecnej generacji Audi A4 charakteryzuje się elegancją i nowoczesnością. Sportowy charakter samochodu widać już na pierwszy rzut oka - wystarczy tylko spojrzeć na szeroką osłonę chłodnicy Singleframe oraz na linie i przetłoczenia biegnące od niej ku dalszym częściom nadwozia. Na ogólne wrażenie składają się również wyraziste reflektory przednie (dostępne w technologii Matrix LED), dostosowujące świecenie w czasie rzeczywistym do warunków panujących na drodze.

W kabinie nowego Audi A4 znajdziemy materiały, dodatki i elementy wykończeniowe najwyższej jakości. Ton stylistyce całego wnętrza nadaje także 12,3-calowy wirtualny, cyfrowy kokpit, pozioma linia wylotów powietrza biegnąca wzdłuż całej deski rozdzielczej oraz dotykowy, 10,1-calowy ekran zamontowany w konsoli środkowej. Do dyspozycji kierowcy pozostaje oczywiście zaawansowany, ale niezmiennie intuicyjny system infotainment współpracujący z usługami Audi Connect (obecnie można go sparować z cyfrowym kluczykiem w smartfonie; dzięki temu nowe Audi A4 otworzymy również za pomocą swojego telefonu komórkowego).

O wygodę, komfort i bezpieczeństwo kierowcy siadającego za kółkiem nowego Audi A4 zadba szereg nowoczesnych rozwiązań i systemów, takich jak np.: kamera cofania, wyswietlacz Head-Up, układ Pre Sense City (wykrywa potencjalne kolizje, a gdy trzeba - samoczynnie inicjuje hamowanie awaryjne) czy system ułatwiający parkowanie i jazdę w mieście - Audi Parking Plus - który wszystkie potrzebne informacje wyświetla na ekranie konsoli środkowej.

Nowe Audi A4 może być wyposażone w jeden z trzech silników benzynowych (o mocy wynoszącej 150 KM, 190 KM lub 245 KM) oraz w jedną z trzech jednostek wysokoprężnych (o mocy 136 KM, 163 KM oraz 190 KM). W palecie Audi dostępny jest również napęd quattro oraz automatyczna, dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Średnie spalanie najbardziej ekonomicznego z nich - 163-konnego diesla współpracującego ze skrzynią S tronic - wynosi 4,1-3,8 l/100 km.

Audi A4 w korzystnych ratach i z niską opłatą wstępną 5% dostępne jest już od 1173 zł netto miesięcznie dla przedsiębiorców. Rata dla klientów prywatnych wynosi od 1448 zł brutto. Szczegóły sprawdzisz pod poniższym linkiem:

Doskonała oferta na Audi A4

Artykuł powstał we współpracy z marką Audi.

INTERIA.PL
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy