Poważne utrudnienia na Zakopiance. Akurat na długi weekend

Od wtorku kierowców wybierających się w kierunku polskich Tatr czekają utrudnienia na popularnej Zakopiance. W związku z budową nowego węzła drogowego w Myślenicach zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku oraz zamknięte dwie drogi lokalne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców wybierających się na długi weekend w rejon Zakopanego. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy urzędu - od wtorku rusza zmiana organizacji ruchu na blisko 600-metrowym odcinku Zakopianki w Myślenicach w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Będzie to powiązane z budową nowego węzła drogowego. Dla podróżujących oznacza to spore utrudnienia.

Utrudnienia na Zakopiance. Wyznaczono objazdy

Drogowcy informują, że powodu prac związanych z poszerzeniem jezdni i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu, konieczne będzie zwężenie obu pasów ruchu w każdym kierunku. Prawy pas będzie miał 3,25 m szerokości, a lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ruch dwoma pasami ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany - lewym pasem będą mogły poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 m.

Reklama

Ponadto zamknięte zostaną dwie drogi lokalne odchodzące od ul. Sobieskiego. By ułatwić kierowcom orientacje w terenie, wyznaczono stosowne objazdy:

  • do ul. Sienkiewicza - objazd Zakopianką, ul. Słowackiego, ul. Żeromskiego i ul. Kasprowicza;
  • w kierunku Krakowa - objazd Zakopianką.

Nowy węzeł na Zakopiance wpłynie na komfort jazdy i bezpieczeństwo

Zakopianka to jednak z ważniejszych arterii drogowych na południu polski. Co roku korzystają z niej setki tysięcy kierowców, dlatego GDDKiA stale proponuje nowe rozwiązania usprawniające płynny przejazd. Budowa węzła drogowego w Myślenicach ma być jedną z takich inwestycji. Jak informuje GDDKiA:

Ważnym punktem inwestycji ma być także budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu będzie można zlikwidować dotychczasowe przejście, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przekraczać Zakopiankę. 

Za realizację inwestycji odpowiada firma Banimex. Budowa potrwa 18 miesięcy, do tego czasu trzeba jeszcze doliczyć przerwy zimowe. Nowy węzeł powinien powstać do końca 2025 roku. Wartość prac to prawie 56 mln zł.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy