Polityk chce likwidacji buspasów

Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa poseł Konfederacji Grzegorz Braun przedstawił we wtorek swoje propozycje rozwiązań problemów komunikacyjnych w mieście. Wśród nich jest m.in. likwidacja buspasów oraz budowa parkingów P&R na rogatkach Rzeszowa.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przy skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i ulicy Łukasiewicza Braun mówił o problemach komunikacyjnych w Rzeszowie. Zwrócił uwagę, że jednym z nich są buspasy, które powstały w mieście w wyniku realizacji unijnego dofinansowanie do modernizacji skrzyżowań.

Zdaniem Brauna, teraz minął już czas, kiedy to rozwiązanie musiało obowiązywać. W ocenie posła, buspasy nie spełniają swoich funkcji i generują korki. "Moja deklaracja wyborcza: oddamy całą szerokość ulicy rzeszowianom. Formuła buspasów się wyczerpała" - ocenił polityk.

Reklama

Jego kolejną propozycją jest budowa parkingów P&R na obrzeżach Rzeszowa, na których osoby dojeżdżające do pracy spoza miasta zostawiałyby auta i poruszały się do centrum komunikacją miejską.

Braun opowiedział się również za budową na skrzyżowaniach prawo- i lewoskrętów, które znacznie poprawiłyby płynność poruszania się po mieście.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Wybory zarządzone zostały początkowo na 9 maja br., ale ich termin został przesunięty na 13 czerwca br., co uzasadniano sytuacja epidemiczną.

Oprócz Brauna w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.

***

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy