Paliwa staną się tańsze? Rząd złożył do KE odpowiednie wnioski

Polski rząd złożył do Komisji Europejskiej wnioski w sprawie możliwości dalszego obniżenia VAT na paliwa. Aktualnie władze czekają na odpowiednią decyzję w tej sprawie.

- Te wnioski (w sprawie obniżenia VAT- dopisek redakcji) zostały formalnie złożone. Pan premier rozmawiał z przewodniczącą Ursulą von der Leyen w tej sprawie. Czekamy na formalne decyzje ze strony Komisji Europejskiej" - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Rzecznik poinformował, że w środę premier Mateusz Morawiecki dwukrotnie rozmawiał z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen oraz z komisarzem do spraw gospodarczych Unii Europejskiej, aby przekonywać ich do wyrażenia zgody na dalsze obniżanie VAT w Polsce.

- W momencie gdy Komisja Europejska udzieli takiej zgody, niezwłocznie zdecydujemy się na to, żeby obniżyć, na tyle na ile to będzie możliwe, VAT na paliwa i na żywność pierwszej potrzeby, tę którą na co dzień kupujemy, z 5 proc. do 0 proc., ale zgodnie z przepisami wymagana jest na to zgoda Komisji Europejskiej - dodał.

Reklama

Müller przypomniał, że rząd już obniżył opodatkowanie paliw w czego efekty, w postaci obniżek na stacjach paliw będą widoczne od 20 grudnia.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: VAT | rząd | Komisja Europejska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy