Oto najchętniej kupowane samochody

Volkswagena można lubić lub nie, ale nie sposób odmówić firmie rynkowego "zmysłu". Dowodów nie trzeba wcale daleko szukać - wystarczy rzut oka na wyniki sprzedaży nowych samochodów w Europie...

Lata lecą, a jedno się nie zmienia - Golf jest bestsellerem
Lata lecą, a jedno się nie zmienia - Golf jest bestselleremGetty Images

Firma analityczna JATO Dynamic podsumowała już wyniki sprzedaży nowych pojazdów na rynkach Starego Kontynentu w maju. Producent z Wolfsburga zwyciężył nie tylko w zestawieniu najchętniej wybieranych marek, ale i modeli!

W ubiegłym miesiącu Volkswagen dostarczył europejskim klientom ponad 158 tys. nowych aut (-7,3 proc. rok do roku). Dla porównania drugie w zestawieniu Renault zanotowało wynik 97,9 tys. pojazdów (-10 proc. rok do roku). Podium zamyka Peugeot, który dostarczył nabywcom 89,6 tys. pojazdów (+2,8 proc. rok do roku).

Co ciekawe, mimo że od premiery obecnej generacji Golfa mija właśnie 7 lat, auto wciąż pozostaje najchętniej kupowanym nowym samochodem w Europie! Wynik 35,9 tys. rejestracji w maju jest wprawdzie o 11,8 proc. niższy niż przed rokiem, ale to wciąż więcej, niż w przypadku drugiego w zestawieniu - Renault Clio (32,8 tys. rejestracji, +3,2 proc. roik do roku).

O sporym sukcesie mówić może też Dacia. Sandero zamykało w ubiegłym miesiącu podium najlepiej sprzedających się nowych aut na Starym Kontynencie. Wynik 22,23 tys. rejestracji to o 3,3 proc. więcej niż rok temu.

W pierwszej piątce najchętniej kupowanych aut w Europie znajdziemy jeszcze: 4. Skodę Octavię (22,18 tys. rejestracji, +11,8 proc. rok do roku) oraz... Fiata 500.

Produkowany w Polsce mały Fiat to prawdziwy rynkowy ewenement. W maju na ten model zdecydowało się 22,14 tys. europejskich nabywców, czyli aż o blisko 15 proc. więcej niż w rok temu! W tym miejscu warto dodać, że popularna "pięćsetka" wkroczyła właśnie w dwunasty (!) rok swojej rynkowej kariery. To dwukrotnie dłużej niż trwa dziś średnia rynkowa kariera modelu tej klasy.

PR

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas