Oryginalne części
Artykuł sponsorowany
Akumulatory
- Akumulator dostarcza prąd do wszystkich podzespołów samochodu.
- Regularna konserwacja i kontrola stanu zapewnia bezawaryjną pracę pojazdu o każdej porze roku.
- Podczas przeglądu okresowego kontrolujemy stopień zużycia akumulatora i sugerujemy odpowiednie czynności.
- Zawsze zwróć uwagę, czy samochód zapala od pierwszego przekręcenia stacyjki, czy światła świecą jasno jak zwykle, czy nie ma wycieków przy samym akumulatorze.
- Żywotność akumulatora wynosi około czterech lat.
Tarcze i klocki hamulcowe
- Skuteczne hamulce odpowiadają za zdolność samochodu do skutecznego zatrzymania się w każdej chwili.
- Twardość materiału i odpowiednia ścieralność decydują o trwałości i komforcie użytkowania samochodu. Oryginalne tarcze i klocki hamulcowe pracują cicho i skutecznie.
- Nie ma co przekonywać się, że zamienniki są równie dobre. Nie są i szkoda doświadczać tego na własnej "skórze". Używanie nieoryginalnych części prowadzi do nierównomiernego zużywania się tarcz hamulcowych, szybszego zużycia klocków i w efekcie do obniżenia skuteczności hamowania.
- Należy pamiętać - sprawne hamulce to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
- Wymianę i kontrolę układu hamulcowego zalecamy w autoryzowanym serwisie Mitsubishi.
Filtr kabinowy
- Filtr kabinowy to gwarancja czystego powietrza w kabinie samochodu. Dużo czasu spędzamy w zakorkowanym mieście, gdzie nie oddychamy już powietrzem tylko smogiem.
- Sprawny filtr kabinowy zapewnia dopływ oczyszczonego powietrza do kabiny. Ma to duży wpływ na samopoczucie kierowcy.
- Dodatkowo w filtrze kabinowym mogą gromadzić się drobnoustroje - grzyby czy bakterie - dlatego Mitsubishi zaleca wymianę filtra co 20 000 km lub co roku.
- Stosowanie zamiennika może prowadzić do uszkodzenia układu wentylacji i nawiewu w samochodzie. Nie warto oszczędzać na świeżym powietrzu.
Filtry paliwa
- Filtr paliwa zapewnia dopływ czystego paliwa do silnika. Silniki benzynowe i silniki diesla mają bardzo precyzyjną konstrukcję.
- Pompa paliwa, wtryskiwacze muszą otrzymywać paliwo najwyższej jakości.
- Stosowanie nieodpowiedniego filtra lub używanie filtra przepracowanego skutkuje zanieczyszczeniem paliwa, szybszym zużywaniem się elementów silnika, a w konsekwencji uszkodzeniem jego mechanizmów i koniecznością kosztownych napraw.
- Zamienniki z reguły szybko zapychają się i nie filtrują paliwa dostatecznie.
Oleje
- Olej o odpowiednich parametrach i czysty FILTR OLEJU odpowiadają za prawidłowe smarowanie i przechwytywanie wszelkich zanieczyszczeń.
- Najdrobniejsze zatrzymywane są w oleju dzięki temu nie zalegają w innych częściach silnika, filtr oleju zatrzymuje całą resztę.
- Stosowanie olejów niskiej jakości, nie wymienianie filtra oleju prowadzi do nagromadzenia zanieczyszczeń jak nagary czy laki olejowe. Prowadzi to do spadku osiągów, kłopotów z rozruchem silnika i zwiększonego zużycia paliwa, a w najgorszym przypadku awarii silnika.
- Wymiana oleju i filtra jest standardową czynnością wykonywaną w trakcie przeglądu okresowego.
Amortyzatory
- Amortyzatory "wyrównują drogę". Dzięki odpowiedniej konstrukcji poprawiają komfort jazdy na nierównych drogach i trzymanie się drogi na prostej i w zakrętach.
- Oryginalne amortyzatory mają parametry dostosowane indywidualnie do każdego modelu samochodu.
- W przypadku zamienników mogą pasować, ale walory użytkowe mogą być zdecydowanie gorsze. Samochodem może bujać, a kierowca może odczuwać "pływanie" w zakrętach.
- Kontrola amortyzatorów wykonywana jest na każdym przeglądzie okresowym, a przegląd techniczny, w przypadku starszych samochodów, boleśnie weryfikuje stan samochodu i alarmuje o naszym bezpieczeństwie.
Pióra do wycieraczek
- Pióra wycieraczek - zbierają wodę i błoto z szyby czołowej i tylnej, czyli odpowiadają za to, co widzi kierowca.
- Muszą zawsze być gotowe do pracy, idealnie przylegać do szyby.
- Tylko oryginalne pióra gwarantują perfekcyjne zbieranie wody w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo w samochodach z czujnikiem deszczu, użycie zamienników może zakłócać pracę wycieraczek w trybie automatycznym.
- Wycieraczki należy wymieniać co dwa lata lub w zależności od wykonywanej pracy.
- Zawsze uzupełniamy płyn, praca po suchej szybie jest zabójczą dla pióra i rysuje szybę.
- Zachowanie dobrej widoczności to podstawowy obowiązek kierowcy.
Filtry powietrza
- Filtr powietrza odpowiada za dostarczanie czystego powietrza do komór spalania w silniku. Kiedy działa sprawnie silnik działa bez zarzutu, gdy dochodzi do zanieczyszczenia - spada moc i zwiększa się spalanie. W efekcie może dojść do uszkodzenia silnika. Dlatego należy kontrolować stopień zanieczyszczenia filtra co rok lub co 20 000 km i wymieniać w razie potrzeby lub zgodnie z harmonogramem.
- Oryginalny filtr powietrza wykonany jest z najwyższej klasy materiałów pochłaniających zanieczyszczenia i przepuszczających najwięcej czystego powietrza.
- Zamienniki wykonywane są materiałów niskiej jakości i ma to wpływ na jakość pracy silnika. Kilkadziesiąt złotych oszczędności może zaowocować wielokrotnie droższą naprawą silnika.
- W naszym serwisie sprawdzany jest nie tylko filtr, ale też szczelność całego układu doprowadzającego powietrze do silnika.
Świece zapłonowe
- Pierwsza iskra odpowiada za rozruch i osiągi silnika. Świece zapłonowe to element praktycznie bezobsługowy.
- Należy je wymieniać co 100 tysięcy kilometrów.
- Jeśli zachodzi potrzeba wymiany jednej, należy wymienić komplet świec. Muszą być dobrano dokładnie do modelu silnika w którym pracują. Zamienniki mają z reguły inną charakterystykę cieplną, która może skutkować problemami z rozruchem i pracą silnika w zmiennych warunkach.
- Wymianę świec lepiej powierzyć autoryzowanemu serwisowi Mitsubishi, wtedy mamy pewność właściwie dobranych świec zapłonowych do modelu silnika.
Artykuł sponsorowany