Odzyskano skradzionego kampera, wartego 200 tys. zł

Skradzionego w Niemczech kampera wartego 200 tys. zł odzyskali po pościgu funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka (Lubuskie). Autem jechał 35-latek, który został zatrzymany; był pod wpływem narkotyków – poinformowała we wtorek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

Do pościgu doszło w poniedziałek wieczorem. W rejonie granicznego Świecka funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli jadącego w głąb Polski kampera marki Fiat Knaus. Jego Kierowca widząc znaki do zatrzymania się, nie zastosował się do nich i znacznie przyspieszył.

"Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierowca nagle zatrzymał pojazd na lewym pasie ruchu, a następnie wyskoczył z niego i zaczął uciekać. Po krótkiej chwili został ujęty. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod działaniem amfetaminy i marihuany" - powiedziała Konieczniak. 

Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że numery rejestracyjne umieszczone na pojeździe zostały sfałszowane i nie jest pod nimi zarejestrowany żaden pojazd; prawdziwe tablice strażnicy graniczni znaleźli po przeszukaniu kampera.

Weryfikacja numeru VIN wykazała, że samochód figuruje w bazach poszukiwawczych jako skradziony w Niemczech.

"Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży auta będzie prowadzić słubicka policja, do dyspozycji której został przekazany kamper i zatrzymany przez nas mężczyzna" - dodała rzeczniczka.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy