Reklama

Od swastyki po serce...

Salon samochodowy w Genewie to mekka dla miłośników samochodów.

To najprawdziwsze święto motoryzacji. Nie jakieś tam przeszczepione przez księgowych walentynki, ale europejska tradycja sięgająca 1905 roku!

Dorobek imprezy jest tak imponujący, że przekraczając granice miasta można poczuć się jak w opactwie z XVI wieku. Człowiek uświadamia sobie właśnie, że w tym miejscu tworzyła się historia. To tutaj zadebiutowała większość pojazdów - kamieni milowych w rozwoju automobilizmu - tutaj światło dzienne ujrzały rozwiązania techniczne, które zrewolucjonizowały świat transportu osobowego.

W tym roku salon w Genewie rozpocznie się 5 marca i potrwa przez 10 dni. Z okazji salonu przygotowaliśmy dla Was galerię plakatów, reklamujących Salon International de l'Auto na przestrzeni niemal 100 lat. Każdy fan motoryzacji powinien odbyć taką wirtualną podróż w czasie.

Plakaty pozwalają zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniały się nie tylko samochody, ale i sposób, w jaki je postrzegamy. To również ciekawa lekcja historii świata. Polecamy przyjrzeć się np. plakatowi z 1939 roku...

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: salon | serce | salon samochodowy w Genewie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy