Od swastyki po serce...

Salon samochodowy w Genewie to mekka dla miłośników samochodów.

To najprawdziwsze święto motoryzacji. Nie jakieś tam przeszczepione przez księgowych walentynki, ale europejska tradycja sięgająca 1905 roku!

Reklama

Dorobek imprezy jest tak imponujący, że przekraczając granice miasta można poczuć się jak w opactwie z XVI wieku. Człowiek uświadamia sobie właśnie, że w tym miejscu tworzyła się historia. To tutaj zadebiutowała większość pojazdów - kamieni milowych w rozwoju automobilizmu - tutaj światło dzienne ujrzały rozwiązania techniczne, które zrewolucjonizowały świat transportu osobowego.

W tym roku salon w Genewie rozpocznie się 5 marca i potrwa przez 10 dni. Z okazji salonu przygotowaliśmy dla Was galerię plakatów, reklamujących Salon International de l'Auto na przestrzeni niemal 100 lat. Każdy fan motoryzacji powinien odbyć taką wirtualną podróż w czasie.

Plakaty pozwalają zaobserwować, jak na przestrzeni lat zmieniały się nie tylko samochody, ale i sposób, w jaki je postrzegamy. To również ciekawa lekcja historii świata. Polecamy przyjrzeć się np. plakatowi z 1939 roku...

Dowiedz się więcej na temat: salon | serce | salon samochodowy w Genewie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje