Nurburgring będzie bezpieczniejszy

Międzynarodowa Federacja Samochodowa zgodziła się na dokonanie zmian na niemieckim torze wyścigowym Nurburgring, które mają poprawić jego bezpieczeństwo. Obowiązywać będą one już od 2016 roku, z początkiem kolejnego sezonu.

Zgodnie z decyzją FIA na Nurburgring nie będą dłużej obowiązywać limity prędkości, a wyścigi przez najbliższe trzy lata nadal toczyć będą się na niezmienionej, historycznej trasie. Właściciel toru dokona na nim ogółem siedmiu poprawek, które wpłynąć mają na uczynienie go bezpieczniejszym miejscem do ścigania się.

Na torze pojawią się m.in. dodatkowe ogrodzenia oraz barierki. Wymieniona zostanie także nawierzchnia toru w sektorach Quiddelbacher Höhe oraz Flugplatz, dzięki której uda się wygładzić znajdujące się tam nierówności. Na mocy decyzji FIA dla publiczności zamknięta zostanie ponadto część Schwedenkreuz.

Reklama

Dyrektor toru, Carsten Schumacher, uspokoił kibiców mówiąc, że zmiany w żaden sposób nie wpłyną na jego wyjątkowy charakter. Właściciele Nurburgring wspólnie z FIA ogłosili ponadto trzyetapowy plan kolejnych udoskonaleń, które mają pojawić się jeszcze przed rokiem 2019. Nie zdradzili jednak póki co, na czym miałyby polegać następne poprawki.

Ze względu na olbrzymią liczbę zakrętów oraz pułapek, Nurburgring uważany jest powszechnie za jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających torów wyścigowych na świecie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nurburgring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy