Reklama

Nowa Sól: policjanci z drogówki dostali nowe motocykle. Jest moc

Chociaż sezon motocyklowy dobiega końca, policjanci z Nowej Soli pochwali się właśnie nowymi jednośladami. Fani jazdy na dwóch kółkach mają im czego zazdrościć. Do lokalnej drogówki trafiły dwa nowe motocykle - BMW R 1250 RT.

Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Drogówka polubiła BMW. Również te na dwóch kołach

Wcześniej, w ramach tego samego programu, motocykle BMW R 1250 RT trafiły też do innych komend w całym kraju. Sam tylko garnizon świętokrzyski otrzymał do swojej dyspozycji aż 14 maszyn.

W co wyposażony jest policyjny motocykl?

Policyjna wersja motocykla jest jednoosobowa, miejsce pasażera zajmuje zamontowany z tyłu kufer z centralą radiową. O komfort pracy dbają m.in podgrzewane siedzenie i manetki.

Reklama

Silnik - klasyczny dla BMW bokser - generuje moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 143 Nm. BMW R 1250 RT przyspiesza do 100 km/h w 3 sekundy i osiąga prędkość maksymalna 225 km/h. Maszyny są też konstrukcyjnie przystosowane do jazdy z ekstremalnie wolnymi prędkościami, co wydatnie ułatwia pełnie zadań eskortowych.

Wyposażenie obejmuje m.in.:

  • adaptacyjny tempomat,
  • wyświetlacz TFT o przekątnej 10,25 cala,
  • komputer pokładowy,
  • "gmole" (metalowe osłony lędźwi),
  • zestaw policyjnego oświetlenia,
  • megafony.

Mundurowi przypominają, że w okresie jesiennym, gdy często dochodzi do opadów, na motocyklistów czyha wiele niebezpieczeństw. Szybkiej jeździe na motocyklu nie sprzyjają też koleiny i wyrwy w asfalcie, które często przesłaniane są przez zalegającą po deszczu wodę.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy