Nowa fabryka w Polsce będzie otwarta już w tym roku
Budowa zakładu firmy Varroc Lighting Systems w Niemcach pod Lublinem, w którym będą wytwarzane lampy przednie do pojazdów, przebiega zgodnie z planem; jego otwarcie jest planowane pod koniec tego roku – poinformował PAP wiceprezes firmy Todd Morgan.
Varroc Lighting Systems to światowy dostawca zewnętrznego oświetlenia przedniego, tylnego i sygnalizacyjnego, przeznaczonego na fabryczny montaż dla wszystkich najważniejszych światowych producentów samochodów. W Polsce firma posiada już centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie, w którym zatrudnia ponad 60 inżynierów.
"Polska zajmuje bardzo ważne miejsce na naszej mapie jeśli chodzi o globalną strategię rozwoju, dlatego zdecydowaliśmy się zlokalizować tutaj nasz zakład produkcyjny oraz centrum badawczo-rozwojowe" - powiedział Morgan, wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktu Varroc Lighting Systems.
Według niego lokalizacja nowej fabryki na wschodzie Polski jest dla amerykańskiej firmy "bardzo interesująca, z dużym potencjałem", ponieważ zapewnia dostęp do pracowników z okolicznych terenów, a także Ukrainy.
Jak wcześniej informowali przedstawicie firmy, zakład zatrudni 350 osób. Fabryka w Niemcach ma wytwarzać najnowocześniejsze systemy oświetleniowe.
Zakład będzie dysponował powierzchnią 25 tys. metrów kwadratowych, z możliwością rozbudowy o dalsze blisko 10 tys. metrów kwadratowych. Jego maksymalne możliwości produkcyjne będą wynosić 2 mln sztuk lamp i modułów oświetleniowych rocznie. Żeby to osiągnąć, planowane jest zainstalowanie 10 linii montażowych.
Fabryka ma być otwarta w trzecim kwartale przyszłego roku, a jej pełne zdolności produkcyjne mają być osiągnięte w 2020 r. Planowane zatrudnienie będzie wtedy wynosić 350 osób.
Centrala firmy Varroc Lighting Systems znajduje się w Plymouth w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 8 tys. pracowników w 17 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej; zakład w Niemcach będzie jej 12. fabryką.
Firma jest głównym członkiem grupy Varroc, zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej, której roczne przychody sięgają 1,5 mld dol.