Nielegalne transporty substancji ropopochodnej zatrzymane

Niezgłoszone do Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) transporty substancji ropopochodnej zatrzymali dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Łącznie w trzech transportach zabezpieczono 78 ton substancji.

Transporty z substancją ropopochodną zatrzymano na autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S5 z Wrocławia do Poznania - przekazała we wtorek PAP rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Funkcjonariusze dolnośląskiej KAS przechwycili łącznie 78 ton substancji. Transport tych towarów nie został zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).

Kierowcy ciężarówek zostali ukarani grzywną w wysokości 7500 zł, a przewoźnikowi grożą kary administracyjne - poinformowała Rzeźnicka-Gniadek.

Rzeczniczka przypomniała, że zgodnie z ustawą z marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (SENT), jest obowiązek zgłaszania przewozu na terenie Polski niektórych towarów - chodzi m.in. o wyroby ropopochodne, tytoń, alkohol i produkty lecznicze, a także monitorowania przewozu przy użyciu technologii GPS.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy