Nie ma szlabanów ani biletomatów, a każą płacić 150 zł. Zaskoczenie we Wrocławiu

Właściciel sklepu wprowadził ograniczenia parkowania w trosce o klientów, ale nie wszyscy docenili starania (zdj. ilustracyjne)
Właściciel sklepu wprowadził ograniczenia parkowania w trosce o klientów, ale nie wszyscy docenili starania (zdj. ilustracyjne)East News

150 zł za chwilę spóźnienia. Właściciel parkingu wyjaśnia

Aby poprawić komfort parkowania dla naszych klientów, wprowadziliśmy system monitorowania oparty na kamerach rejestrujących czas parkowania pojazdów przy wjeździe i wyjeździe. System ten jest zarządzany przez renomowaną firmę zewnętrzną, specjalizującą się w administrowaniu parkingami na terenie całej Europy. Obecnie, czas bezpłatnego parkowania wynosi 1 godzinę i 15 minut.
czytamy w oświadczeniu właściciela parkingu

Czy karę za przekroczenie czasu bezpłatnego parkowania trzeba płacić?

W odróżnieniu od miejskich stref płatnego parkowania, opłaty za parkowanie nie można bezrefleksyjnie domagać się od właściciela pojazdu. W przypadku parkingów zarządzanych przez prywatne podmioty konieczne jest wykazanie przez zarządcę osoby, która zaparkowała określony pojazd w konkretnym miejscu i czasie. To z tą osobą - zgodnie z regulaminem - zawierana jest dorozumiana umowa najmu miejsca parkingowego. Tylko względem tej osoby zarządca może zasadnie dochodzić jakichkolwiek roszczeń, czy to na drodze polubownej, czy sądowej.

Jak odwołać się od dodatkowej opłaty parkingowej?

  • jasno wskazać, że nie uznajemy roszczenia,
  • domagać się przesłania podpisanej umowy oraz faktury za rzekomo wykonaną usługę,
  • złożyć sprzeciw przeciwko wpisowi do rejestru dłużników,
  • złożyć sprzeciw w zakresie przetwarzania danych osobowych oraz domagać się ich usunięcia.
Obecny system szkoleń kierowców nie ma sensu. Ekspert mówi wprostSzczepan MroczekINTERIA.PL