Reklama

Mazowieckie. 112 km/h w zabudowanym i mandaty także dla pasażerów!

Kierowca Forda Focusa jechał w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h. Okazuje się, że nie tylko on dostał mandat, ale także każdy z pasażerów!

Kierujący pojazdem 20-latek zdawał się ignorować trudne warunki panujące na drodze, jak również ograniczenie prędkości. Policjanci zatrzymali go na drodze między Prażmowem a Piasecznem, gdzie podwójnie przekroczył limit.

Po zatrzymaniu okazało się, że razem z kierowcą podróżuje jeszcze sześciu pasażerów. Wszyscy byli obcokrajowcami, którzy na swoje nieszczęście, nie posiadali dokumentów.

20-latkowi odebrano prawo jazdy i ukarano aż trzema mandatami - za przekroczenie prędkości, brak paszportu i złamanie dopuszczalnego limitu osób w aucie. Za swoją pomysłowość musiał zapłacić łącznie 1200 zł.

Reklama

Nie tylko on został ukarany. Również pasażerom wręczono mandaty w wysokości 500 zł każdy. Wszystko w związku z art. 288 ustawy o cudzoziemcach. Podróżujący muszą posiadać przy sobie paszport lub dokument podróży, który uprawnia do przebywania na terenie Polski.

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: przekroczenie predkości | ford | mandaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL