Makabra na drodze!

Dzisiaj w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja poświęcona promocji filmu "Życie jest zbyt cenne - nie zostawiaj go na drodze".

Kliknij
KliknijPolicja

W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, przedstawiciele instytucji oraz firm dzięki, którym to przedsięwzięcie mogło zostać sfinalizowane oraz studenci kieleckich uczelni wyższych. Gospodarzem spotkania był Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach - mł. insp. Mirosław Schossler.

Konferencja połączona była z debatą na temat bezpieczeństwa na drogach województwa świętokrzyskiego. W jej trakcie pokazano film "Życie jest zbyt cenne - nie zostawiaj go na drodze", który został zrealizowany na podstawie autentycznych śmiertelnych wypadków drogowych, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy na drogach naszego województwa. W ten sposób Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach chce uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jakie konsekwencje mogą nieść za sobą brak odpowiedzialności oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego.

Film pokazuje obrazy, które oglądają w swojej pracy policjanci drogówki - zmiażdżone i spalone zwłoki, fragmenty ludzkiego ciała.

Policjanci zamierzają pokazywać dozwolony od lat 18 film na uczelniach, w ośrodkach ruchu drogowego, a przede wszystkim kierowcom, którym zabrano prawo jazdy. Mniej drastyczne fragmenty chcą prezentować w mediach.

Jak wykazują badania wypadki komunikacyjne powoli stają się chorobą naszej cywilizacji, a tym samym jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi. Niestety, zagrożeń na drogach nie uda się całkowicie wyeliminować. Nie uda się też uniknąć ofiar. Poprzez ten film policja świętokrzyska chce wpłynąć na ograniczenie liczby wypadków i kolizji na naszych drogach.

Film "Życie jest zbyt cenne - nie zostawiaj go na drodze" będzie rozprowadzony w szkołach jazdy oraz na uczelniach wyższych. Każda taka prelekcja będzie opatrzona specjalnym komentarzem.

Przy okazji dzisiejszego spotkania policjanci promowali również noszenie i wykorzystywanie elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drogach. W ten sposób chcą oni nakłonić do takiego postępowania nie tylko dzieci ale również osoby dorosłe. Na zakończenie konferencji przedstawiciele drużyny piłki ręcznej Vive Kielce przekazali uczestnikom spotkania odblaskowe gadżety oraz pakiety promujące bezpieczne zachowania na drogach.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas