Kuriozalna sytuacja - BMW zablokowało remont

Kierowcy zwykle niechętnie przeparkowują swoje samochody z remontowanych parkingów oraz ulic i zwykle czekają z tym do ostatniego momentu. W tym przypadku jeden z właścicieli nie zrobił tego nawet po rozpoczęciu prac.

Niecodzienna sytuacja ma miejsce w Szczecinie, gdzie rozpoczęto remont fragmentu ulicy Kaszubskiej. Pewien właściciel BMW serii 3 coupe zaparkował tam swoje auto w nocy z niedzieli na poniedziałek i pozostawił je, pomimo informacji o planowanych pracach.

Aby nie pojawiły się opóźnienia, firma odpowiedzialna za remont podjęła decyzję o rozpoczęciu prac, jednocześnie informując o pozostawionym samochodzie straż miejską. Ta jednak rozłożyła ręce, ponieważ to miejsce formalnie jest już placem budowy i straż miejska nie ma tam jurysdykcji. Udało się co prawda ustalić tożsamość właściciela BMW, ale obecnie przebywa on poza Szczecinem.

Reklama

Teoretycznie decyzję o odholowaniu samochodu w inne miejsce mógłby podjąć kierownik budowy, ale obecnie jest to fizycznie niemożliwe. Obecnie cała ulica jest już rozkopana i pozostawiono jedynie małą "wysepkę", na której stoi auto. Na zdjęciach, które pojawiły się w internecie nie widać tego, ale przed autem znajduje się jedynie wąski chodnik oraz żywopłot. Trudno powiedzieć, czy BMW może obecnie wyjechać z tego miejsca, ale z pewnością nie ma możliwości wciągnięcia go na lawetę.

Pozostaje więc sporo pytań. Co dalej z remontem? Kiedy pojawi się właściciel, czy będzie w stanie odjechać autem oraz czy poniesie jakieś konsekwencje utrudniania prac?


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy