Kolejne problemy kierowców w Zakopanem

Na zamkniętą dla ruchu drogę prowadzącą do Kuźnic w Zakopanem wjeżdżają codziennie setki turystów, którzy tłumaczą, że tak prowadzi ich nawigacja Google. Wcześniej problem z nawigacją, która prowadziła ruch przez Gubałówkę, władze miasta zgłaszały do operatora.

"Problem z nawigacją Google w Zakopanem nadal jest, dlatego wystosowaliśmy prośbę do operatora o korektę. Teraz jest problem z drogą do Kuźnic, na którą również obowiązuje zakaz wjazdu, podobnie jak na Gubałówce" - powiedział PAP szef zakopiańskiej straży miejskiej Marek Trzaskoś.

Pod koniec lipca władze Zakopanego zwróciły się do Google, aby została wprowadzona korekta do nawigacji, która błędnie prowadziła kierowców przez Gubałówkę. Strażnik ocenił, że po wprowadzeniu zmian w popularnej nawigacji ruch na tej drodze zdecydowanie zmalał.

Reklama

"Na razie Google nie wprowadził korekty jeżeli chodzi o Kuźnice, dlatego patrole straży miejskiej regularnie stoją przy tej drodze i reagują na próby wjazdu" - dodał.

Na drodze do Kuźnic codziennie, zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych, straż miejska zatrzymuje samochody. Apogeum nieuprawnionych wjazdów do Kuźnic zanotowano w miniony weekend, kiedy straż zatrzymała tam blisko 250 samochodów.

"Zatrzymani kierowcy najczęściej tłumaczą, że tak prowadziła ich nawigacja Google. Problem został zgłoszony i czekamy na reakcję operatora nawigacji" - dodał Trzaskoś.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy