Kierowca-bohater w Warszawie. Ten film przywraca wiarę w ludzi
Niezwykłą czujnością i wzorową postawą wykazał się jeden z kierowców warszawskiego MZA. Mężczyzna zatrzymał pojazd i pomógł opatrzyć starszą panią, która w czasie podróży autobusem doznała krwotoku. Następnie kobietą zajęli się wezwani na miejsce ratownicy medyczni.
Spis treści:
Miejskie Zakłady Autobusowe z Warszawy opublikowały na swoim facebookowym profilu nagranie z nietypowego zdarzenia, jakie miało miejsce na pokładzie autobusu linii 116. Z powodu pęknięcia żylaka starsza pani, która chwilę wcześniej wsiadła do pojazdu, doznała rozległego krwotoku. Z pomocą ruszył kierowca i inni pasażerowie.
Dantejskie sceny w autobusie w Warszawie. Wzorowe zachowanie kierowcy
Zdarzenie miało miejsce 6 lipca na Chomiczówce, w autobusie linii 116 - informuje w rozmowie z Interią Adam Stawicki z Miejskich Zakładów Autobusowych. Do zdarzenia doszło w szczycie komunikacyjnym - około godziny piętnastej. MZA dopiero teraz opublikowało film dokumentujący wzorowe zachowanie kierowcy, który zachował zimną krew, zaopiekował się pasażerką i profesjonalnie opatrzył ranę.
Nasz pracownik zareagował szybko i sprawnie, zakładając opatrunek uciskowy. Wezwał również służby i z niezwykłą empatią uspokajał pasażerkę do przyjazdu medyków - tłumaczą przedstawiciele MZA.
Jak udało nam się ustalić, za kierownicą przegubowego Solarisa linii 116 siedział pan Artur - niespełna 40-letni kierowca z 15-letnim stażem w MZA. Mężczyzna zatrzymał pojazd, poinformował pasażerów o sytuacji awaryjnej i w profesjonalny sposób opatrzył kobietę. Kierowca wezwał też ratowników medycznych, którzy ostatecznie zajęli się starszą panią.
W autobusie możesz czuć sie bezpiecznie
Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym warunków technicznymi pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia każdy autobus musi być wyposażony w przynajmniej jedną "apteczkę doraźnej pomocy", a każdy kierowca takiego pojazdu powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy. Jak usłyszeliśmy od przedstawicieli warszawskiego MZA, firma organizuje cykliczne szkolenia dotyczące podstawowej pomocy medycznej. Jej kierowcy mogą też zapisać się na fakultatywne, trwające niekiedy kilka dni, kursy z zakresu ratownictwa medycznego.