Kamiq i Kodiaq: ofensywa Skody w segmencie SUV-ów

Z połączenia klasycznych cech SUV-ów z nowym designem marki zrodziły się intrygujące samochody miejskie. Kompaktowe, zwinne i komfortowe stanowią idealny środek transportu w mieście. Modelami Kamiq oraz Kodiaq poszalejesz także za miastem.

Gemius wraz z Izbą Gospodarki Elektronicznej w raporcie "E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska" podaje, że przeszło  60 procent internautów w Polsce korzysta z możliwości kupowania online. Kupujemy w sieci żywność, perfumy, książki i bilety na koncerty, a teraz możemy zrobić to samo również w przypadku samochodu. Dotrzymując kroku zwyczajom zakupowym Polaków, koncern Skoda uruchomił platformę internetową. Od teraz, niezależnie od tego czy kupujesz samochód indywidualnie czy dla firmy, możesz  zrobić to online. Takie rozwiązanie to nie tylko szansa na szybki i wygodny wybór wymarzonego modelu, ale także możliwość złożenia wniosku leasingowego. Szukasz wszechstronnego modelu, którym poszalejesz zarówno w mieście, jak i na leśnych ścieżkach? Zdecyduj się jeden z SUV-ów Skody.

Kodiaq i Kamiq dostępne bez wychodzenia z domu. Sprawdź cenę


Design, który zachwyca

Za co kochamy SUV-y? Większość z nas bez wahania wskaże na podwyższone zawieszenie. To dzięki niemu kierowca ma znacznie lepszą widoczność. To, co dodatkowo urzeka w Kamiq to wymiary, dzięki którym zaparkujemy w ciasnej miejskiej przestrzeni. Wygląd? Pierwsze co przychodzi na myśl po zobaczeniu tego modelu to - nowoczesny i zadziorny. Podobnie jest w przypadku Skody Kodiaq. Próżno tu szukać topornych nawiązań do stylistyki klasycznych terenówek. Zamiast plastikowych czarnych nakładek, można natrafić na srebrne progi czy zderzaki.

Cechą charakterystyczną obu modeli jest brak charakterystycznego logo marki na tylnej klapie, zamiast tego możemy podziwiać rozciągnięty napis z nazwą marki. Takie rozwiązanie zastosowano we wszystkich nowych modelach czeskiego producenta. W połączeniu z nową identyfikacją wizualną samochodu otrzymujemy lekkość i nowoczesność. Ale to nie wszystko.

Kodiaq i Kamiq dostępne bez wychodzenia z domu. Sprawdź cenę

 

Wnętrze, które zachwyca pojemnością i komfortem

Użytkownicy klasycznych miejskich kompaktów często narzekają na ich ograniczoną przestrzeń. To właśnie dlatego warto zwrócić się w kierunku SUV-ów. Te bowiem, mimo niepozornych rozmiarów zewnętrznych, kryją bogate wnętrze. Nie inaczej jest w przypadku Kamiqa i Kodiaqa.

Pierwszy z nich oferuje przestrzeń, która pomieści wszystkie bagaże i pozwoli na komfortową podróż. Ten model to aż 424 centymetry długości i bagażnik o pojemności 400 litrów. Mało? W przypadku chęci przewiezienia większych gabarytów można złożyć tylną kanapę. W efekcie przestrzeń bagażowa zwiększa się do ponad 1300 litrów. Miłośników technologii zachwycą także  duże i nowoczesne wyświetlacze, podgrzewane fotele (z tyłu oraz z przodu) oraz podgrzewana przednia szyba i kierownica.

Kodiaq? Ekran wkomponowany w kokpit, zegary zastąpione cyfrowym wyświetlaczem. Równie zadowalająca jest pojemność samochodu. 4214 milimetrów długości, daje pasażerom tylnej kanapy naprawdę dużą przestrzeń. Podobnie jak w Kamiq, bagażnik ma pojemność 400 litrów.

Kodiaq i Kamiq dostępne bez wychodzenia z domu. Sprawdź cenę

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Znaczny wpływ na komfort jazdy ma także poczucie bezpieczeństwa kierowcy. W tym wypadku nie wystarczy dobra widoczność. Potrzebne są systemy, które usprawnią jazdę i pomogą zapobiegać ewentualnym wypadkom. Także na tym polu SUV-y czeskiego producenta nie zawodzą.

W obu modelach znajdziemy bowiem Lane Assist. To system, który ostrzega prowadzącego samochód o zjeżdżaniu z trasy. Może także w delikatny sposób korygować niekontrolowane opuszczanie pasa ruchu. Wspomaga go w tym narzędzie Front Assist. System ma za zadanie ostrzeganie oraz zapobieganie kolizji. Brak reakcji kierowcy powoduje uruchomienie hamulców - dzięki temu ryzyko zderzenia z innym pojazdem jest zminimalizowane.

Kodiaq i Kamiq dostępne bez wychodzenia z domu. Sprawdź cenę

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Skoda.

materiały promocyjne