Jeden z ulubionych samochodów Polaków stał się technologicznym majstersztykiem

Przez wiele lat produkcji stał się wśród Polaków samochodem niemal kultowym. Volkswagen Passat, obiekt pożądania, właśnie przeszedł gruntowe technologiczne zmiany. Nowy Passat jest gotowy nie tylko na podbój serc kierowców, ale także dróg. Auto przyszłości wyposażone w nowoczesne systemy umożliwiające półautomatyczną jazdę właśnie stało się faktem. Czym jeszcze urzeka nowy Passat?

Dzięki zastosowaniu charakterystycznych dla klasy premium rozwiązań technologicznych zrzeszonych pod nazwą IQ Drive (takich jak: odpowiadający za częściowo autonomiczną jazdę system Travel Assist, adaptacyjny tempomat z wyprzedzającą regulacją prędkości jazdy czy funkcja Emergency Steering Assist zapewniająca większe bezpieczeństwo manewru omijania), Nowy Passat umacniania się na pozycji niedoścignionego lidera w swoim segmencie.

Najnowszy samochód ze stajni niemieckiego producenta to limuzyna, która zadowoli najbardziej wybrednych. Passat przykuwa uwagę smukłą sylwetką i całkowicie nowym wyglądem zderzaków oraz osłony chłodnicy. Nowością jest nazwa modelu umieszczona pośrodku tylnej części nadwozia.

Model oferuje użytkownikom także nowe wersje wyposażenia. Najbardziej podstawowy wariant to "Essence". Najwyższy w tej klasie model nosi nazwę "Elegance", zaś pośredni - "Business"; te dwie wersje są dostępne z pakietem "R-Line". Oprócz tego dostępna jest opcja "Alltrack", która charakteryzuje się napędem na cztery koła oraz rozwiązaniami wspierającymi jazdę poza utwardzanymi drogami.

Nowy VW Passat - auto przyszłości. Sprawdź jego cenę

Jazda bez trzymanki?

Tym co wyróżnia najnowszy model Volkswagena jest zastosowana w nim technologia. Niezależnie od tego, czy samochód wykorzystujesz prywatnie czy służbowo, nowy Passat znacznie odciąży cię w męczącej codzienności.

Na co warto zwrócić uwagę w nowym samochodzie producenta? Passat jest pierwszym modelem marki, który posiada rozbudowany system Travel Assist, pozwalający na półautomatyczną jazdę. Dzięki niemu nawet przy wysokich prędkościach (do 210km/h) samochód porusza się półautomatycznie, a kierowca może prowadzić go z minimalnym zaangażowaniem. Dzięki czujnikom aktywności ruchu kierownicy nowy Passat sam zareaguje np. w przypadku zasłabnięcia kierowcy, a nawet wezwie pomoc.

To nie jedyne ułatwienie. Dostępny system Lane Assist pozwoli na utrzymanie auta na pasie ruchu. Jego działanie jest usprawnione dzięki zamontowanym kamerom. IQ.LIGHT to reflektory, które dostosowują się do sytuacji panującej na drodze. Dzięki nim kierowca nie oślepi samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Nowy VW Passat - auto przyszłości. Sprawdź jego cenę

Bogate wnętrze

Równie interesujące co nadwozie jest wnętrze nowego Passata. Na kierowcę czekają całkowicie nowe elementy dekoracyjne, a także wzory tapicerki wykonanej z wysokiej jakości materiału. Uwagę przykuwa także zmodernizowane wykończenie drzwi, oświetlenie czy wskaźniki. W tym miejscu warto także wspomnieć o kierownicy, za pomocą której w nowym Passacie możemy obsłużyć większość systemów w samochodzie. Tak zwana "pojemnościowa kierownica" reaguje na dotyk i pomaga w sterowaniu dostępnymi udogodnieniami. Schowek na telefon? Pomieści smartfona, w niektórych opcjach oferuje ładowanie za pomocą indukcji. W standardowym wyposażeniu nieopodal schowka znajduje się gniazdo ładowania, dostępne w wersji USB typu C.

Wnętrze robi wrażenie także po zmroku. Ekrany Digital Cockpit tworzą harmonijna całość nie tylko z przyciskami na kierownicy. Całość uzupełnia podświetlenie, biegnące dookoła wnętrza, dostępne w aż trzydziestu kolorach.

Zachwyceni będą także fani muzyki. Współpraca z duńskim producentem Dynaudio zaowocowała systemem nagłośnienia pozwalającym cieszyć się dobrym brzmieniem bez względu na warunki. Powód? Moc tego sprzętu to aż 700 watów.

Nowy VW Passat - auto przyszłości. Sprawdź cenę

Dobrze połączony


Rewolucyjna jest także platforma multimedialna. Nowym VW można zarządzać przez internet. Dzięki multimediom najnowszej generacji połączenie z siecią jest możliwe przez cały czas. Za pomocą platformy Volkswagen We użytkownik może zaktualizować nawigację czy ustalić limit prędkości. Ta ostatnia opcja przydatna będzie, gdy pożyczamy komuś samochód. Po przekroczeniu ustalonej wartości, auto wysyła powiadomienie na smartfon właściciela.

Nowy VW Passat - auto przyszłości. Sprawdź cenę

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Volkswagen.

materiały prasowe