Jak wyznaczyć trasę w Google Maps z punktu A do punktu B?

Google Maps to najpopularniejsza platforma do planowania podróży. Wyznaczanie trasy jest niezwykle szybkie i proste, a z wirtualnej mapy mogą korzystać kierowcy samochodów, rowerzyści czy osoby, które planowaną trasę chcą pokonać pieszo. Jak wyznaczyć trasę w Google Maps z punktu A do punktu B?

Jak wyznaczyć trasę w Google Maps?

Google Maps to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, z której korzystaj nawet miliard użytkowników. Geokoder aplikacji analizuje adresy wpisane w języku naturalnym, a sama usługa działa w większości państw europejskich, gdzie możliwe jest wyszukiwanie również pojedynczych domów. Google Maps wskazuje połączenia drogowe między znalezionymi miejscami z przybliżonym czasem podróży i w rozbiciu na etapy.

Jak wyznaczyć trasę w Google Maps? Po wejściu na stronę platformy:

Reklama
  • Skorzystaj z wyszukiwarki adresu znajdującego się po lewej stronie i wprowadź punkt docelowy
  • Użyj funkcji "Wyznacz trasę"
  • Dodaj punkt początkowy, jeżeli ten nie zostanie wprowadzony automatycznie

Tyle wystarczy, by wyznaczyć trasę w Google Maps z punktu A do punktu B. Przebieg trasy w aplikacji może zostać dowolnie zmodyfikowany poprzez przeciąganie jej punktów składowych kursorem myszy

Wyznaczanie trasy w aplikacji Mapy Google

Wyznaczyć trasę w Google Maps z punktu A do punktu B można w identyczny sposób na smartfonie. Schemat działania jest bardzo podobny i po uruchomieniu aplikacji na telefonie wprowadzamy docelowe miejsce podróży. Następnie klikamy w funkcję "Trasa". Wyznaczyć ją można korzystając z dodatkowych opcji, jak chociażby unikanie płatnych autostrad czy promów. Następnie wystarczy kliknąć "Rozpocznij", aby zacząć nawigację.

Bardzo przydatną funkcją podczas wyznaczania trasy w Google Maps jest wyszukiwanie miejsc podczas jej przejazdu. Po lewej stronie ekranu można skorzystać z dodatkowych opcji wyszukiwania miejsc w wybranej lokalizacji. Możesz je również uwzględnić w trasie przejazdu. Po prawej stronie znajdują się przyciski wyszukiwania na trasie, np. stacje benzynowe, restauracje i hotele lub inne obiekty.

Najciekawsze funkcje Google Maps

Jedną z najciekawszych propozycji od amerykańskiego giganta jest Live View. Ta usługa w Google Maps pozwala zobaczyć kierunek w którym trzeba się poruszyć w rozszerzonej rzeczywistości. Działa ona na obszarach mapy objętych Street View. To oznacza, że działa w większości Polskich i zagranicznych mapach

Podczas planowania podróży z przyjaciółmi lub rodziną warto skorzystać z możliwości udostępniania lokalizacji na żywo. Inni użytkownicy Google Maps mogą w ciągu kilku sekund dowiedzieć się, gdzie obecnie się znajdujemy. Wystarczy z menu aplikacji wybrać "Udostępnianie Lokalizacji" oraz wybrać z kontaktów osobę, z którą chcemy podzielić informację, gdzie się znajdujemy. Można określić konkretny czas udostępniania lub wybrać opcję "dopóki nie wyłączysz".

Asystent Google zawsze pod ręką. Pomoże w wyznaczeniu trasy

Wyznaczyć trasę w Google Maps można również z pomocą asystenta. Wsparcie Asystenta Google okazuje się nieocenione, bo można używać go podczas korzystania z map bez konieczności ich wyłączania. Asystent może zostać wywołany podczas jazdy i można zapytać go na przykład o najbliższą stację benzynową lub restaurację. 

Sama aplikacja mobilna Google Maps, o ile jej na to pozwalamy, może mieć dostęp do naszego położenia i zbierać informacje o naszych podróżach. Dzięki temu powstaje indywidualna Oś Czasu użytkownika. Odwiedzone miejsca można przejrzeć zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w przeglądarce komputera. Wystarczy wybrać opcję “Twoja oś czasu". Dzięki temu użytkownik przeskakuje do konkretnych momentów swojego życia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | Nawigacja | nawigacja samochodowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama