Intensywna ekspansja Orlenu. Koncern przejmuje kolejne stacje na Węgrzech

Orlen rośnie w siłę i kontynuuje swoją ekspansję. Z dniem dzisiejszym spółka sfinalizowała zakup 63 stacji paliw na Węgrzech. Oznacza to, że już w połowie roku kierowcy będą mogli tankować paliwo na 3,5 tys. obiektach w siedmiu krajach Europy.

Orlen rośnie w siłę i przejmuje kolejne stacje

Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy, że koncern Orlen stał się jedną z trzech największych sieci paliwowych w Austrii. Było to możliwe dzięki wykupieniu 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej łącznie 267 stacjami na terenie tego kraju. W ramach transakcji przejęto również spółkę Austrocard, oferującą karty paliwowe dla klientów prywatnych i biznesowych, akceptowane w ponad 500 lokalizacjach, a także 110 punktów ładowania samochodów elektrycznych funkcjonujących pod marką Turmstrom. Teraz - jak wynika z oficjalnego ogłoszenia - polska spółka sfinalizowała zakup kolejnych 63 stacji paliw. Tym razem na Węgrzech.

Reklama

W efekcie już w połowie tego roku kierowcy będą mogli tankować paliwo na 3,5 tys. stacji koncernu w siedmiu krajach Europy. Oznacza to, że polska spółka spełni założone w swojej strategii cele, dotyczący rozwoju segmentu detalicznego do 2030 roku. Według Orlenu, dzięki wcześniejszym przejęciom w Austrii, Niemczech, na Słowacji i na Węgrzech, liczba zagranicznych stacji paliw koncernu wzrosła w ciągu roku o prawie 1/3.

Orlen kontynuuje rebranding na zagranicznych rynkach

Jednocześnie Orlen podkreślił, że aktualnie firma posiada 3439 stacji paliw, z czego 1931 w Polsce. W Niemczech, które od dawna są największym rynkiem zagranicznym dla koncernu firma posiada 607 obiektów, które działają pod markami Orlen i Star. Ostatnią akwizycją, sfinalizowaną w czerwcu zeszłego roku, było przejęcie od OMV 17 samoobsługowych stacji paliw w Bawarii, Badenii-Wirtembergii oraz Hesji. Od pewnego czasu trwa tam także szeroko zakrojony rebranding polskich stacji.

Drugim rynkiem zagranicznym, w którym Orlen posiada największą sieć są Czechy, gdzie takich obiektów jest 436, przy czym ponad 90 proc. z nich działa pod marką Orlen. Polski koncern przypomniał także, że jest obecny także na Słowacji, gdzie posiada 91 stacji paliw i na Litwie - 30 stacji.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | Daniel Obajtek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy