Google i Ford będą działać razem?

Jak donosi agencja Reuters, powołując się na Automotive News, Google prowadzi rozmowy z Fordem, dotyczące podjęcia współpracy w kwestii produkcji autonomicznych pojazdów. Oficjalnego potwierdzenia umowy w tej sprawie można spodziewać się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Autonomiczny samochód Google
Autonomiczny samochód GoogleInformacja prasowa (moto)

Obie strony postanowiły póki co nie odnosić się do informacji mediów. Rzecznik Google stwierdził jedynie, że jego firma faktycznie prowadzi rozmowy z kilkoma producentami, ale nie chciał powiedzieć o kogo konkretnie chodzi. W podobnym tonie wypowiedział się także przedstawiciel Forda mówiąc, że jego marka również pracuje z różnymi przedsiębiorstwami z branży nowych technologii.

Partnerstwo między Google a Fordem jest o tyle możliwe, że w szeregach internetowego potentata z Mountain View pracują już dwie ważne postacie, w przeszłości związane z Fordem, które mogły mieć wpływ na wybór właśnie tego producenta aut. Są nimi były prezes Forda, Alan Mulally oraz John Krafcik, który na stanowiskach kierowniczych spędził w strukturach amerykańskiego koncernu 14 lat.

O prowadzonych rozmowach między Google a Fordem poinformował także serwis Yahoo!Autos donosząc, że efektem porozumienia będzie powołanie do życia nowej firmy, która pod swoim logiem sygnowała będzie wspólny projekt obu amerykańskich marek.

Umowa pozwoliłaby Google przyspieszyć prace nad autonomicznymi pojazdami, które od jakiegoś czasu testowane są już w Kalifornii oraz w Teksasie. Marka z pomocą koncernu Ford, być może w ramach wspomnianej powyżej nowej spółki, byłaby wówczas w stanie rozpocząć ich produkcję na szerszą skalę w okolicach roku 2020.

Zdaniem zagranicznych serwisów wszystko powinno wyjaśnić się z początkiem nowego roku, podczas targów International Consumer Electronics Show w Las Vegas, które rozpoczną się 6 stycznia. To właśnie wtedy, zgodnie ze źródłami zbliżonymi do obu stron, Google i Ford oficjalnie ogłoszą podjęcie współpracy.

Autonomiczny samochód Google 
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas