Elon Musk do pracowników: "Przychodzicie do biur albo wylatujecie"

​Elon Musk nie jest zwolennikiem pracy zdalnej. Amerykański miliarder, właściciel Tesli, Twittera i zajmującej się technologią kosmiczną firmy SpaceX wystosował maila do wszystkich pracowników Tesli, w którym napisał, że jeśli ktoś nie będzie pracował przynajmniej 40 godzin tygodniowo w biurze, będzie to równoznaczne ze złożeniem wypowiedzenia.

Treść maila natychmiast wyciekła do amerykańskich mediów.

Musk pisze w nim, że przez pojęcie "biuro" rozumie miejsce, gdzie znajdują się inni pracownicy, a nie "jakieś odległe pseudobiuro".

Musk dodał, że im ktoś ma wyższe stanowisko tym bardziej jego obecność w firmie musi być widoczna. Wyjaśnił również, że sam długo "mieszkał" w fabryce. Chciał, żeby osoby pracujące na taśmie produkcyjnej widziały, że on sam pracuje obok nich. Zaznaczył, że bez tego Tesla dawno by zbankrutowała.

"Amerykanom nie chce się chodzić do pracy"

Wcześniej Musk chwalił chińskich pracowników Tesli, którym mówił, że... Amerykanom wcale nie chce się chodzić do pracy. Tyle tylko, że pracownicy gigafabryki w Szanghaju faktycznie przez wiele miesięcy mieszkali na terenie fabryki, gdzie zostali zamknięci w związku z epidemią koronawirusa. W tym czasie pracowali po sześć dni w tygodniu na 12-godzinnych zmianach...

Reklama

Praca zdalna to "udawanie pracy?"

Musk już wcześniej dawał do zrozumienia, że nie akceptuje pracy zdalnej. W jednym ze swoich twittów napisał, że osoby, które nie chcą wracać do biur, powinny "do innej firmy iść udawać, że pracują".

A co z Twitterem?

Takie nieprzejednane stanowisko powinno martwić pracowników Twittera. Przypomnijmy, że serwis ten został w kwietniu, za 44 mld dolarów, kupiony przez Elona Muska, a praca zdalna i hybrydowa są tam najbardziej popularnym modelem pracy...

Musk jest kontrowersyjny, ale i skuteczny

Chociaż styl zarządzania Muska może wydawać się kontrowersyjny, to nie można odmówić mu skuteczności. Mimo olbrzymich perturbacji na rynku samochodowym, wywołanych zerwaniem łańcucha dostaw i brakiem półprzewodników, Tesla zamknęła rok 2021 rekordową sprzedażą, dostarczając klientom ponad 936 tysięcy samochodów. Rekordowy okazał się również pierwszy kwartał 2022 roku, gdy z fabryk Tesli wyjechało ponad 305 tysięcy aut.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Tesla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy