Elegancka, praktyczna, na każdą kieszeń. Nowa SKODA Rapid już od 58 tys. złotych

Planując zakup nowego samochodu, większość z nas potrzebuje auta wszechstronnego: takiego, którym pojedziemy na wakacje z rodziną, ale który sprawdzi się również w warunkach miejskich. Mieszcząc w sobie wszystkie większe przedmioty, okaże się także przydatny podczas przeprowadzki czy remontu. Wszystkie te warunki spełnia nowa ŠKODA Rapid, dostępna już od 58 tysięcy złotych.

Liczy się wnętrze

Jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę szukając auta, jest jego wnętrze. Ważny jest nie tylko rodzaj tapicerki, ale także rodzaj siedzeń, wykończenie czy możliwość regulacji ustawień foteli. Istotny jest także rozmiar wnętrza. Powinno być komfortowe nie tylko dla samego kierowcy, ale i dla rodziny z trójką dzieci.

ŠKODA Rapid jest mistrzem przemyślanych rozwiązań. Podręczny uchwyt na smartfona pozwoli trzymać go w widocznym miejscu. Sprytnie ukryte pod fotelami schowki na parasol pozwolą uniknąć tak prozaicznego problemu jakim jest... woda zalewająca dywaniki po deszczu. Kieszenie na drzwiach pomieszczą nawet 1,5-litrowe butelki z wodą, a podłokietnik z tyłu pozwoli pasażerom odłożyć kubki w wygodne miejsce.

Mało? Bagażnik o pojemności 550 litrów pozwoli na wygodne przewożenie walizek. Po złożeniu tylnej kanapy jego pojemność wzrasta do ponad 1400 litrów! Możliwość złożenia fragmentu tylnej kanapy i wspomniany rozkładany podłokietnik dają opcję przewożenia długich przedmiotów. Ukryty system siatek i haczyków zostanie doceniony przy przewożeniu zakupów czy drobnych przedmiotów. Unikniemy w ten sposób bałaganu. Dwustronna mata - z jednej strony gumowa, z drugiej tekstylna - pozwala na wszechstronne wykorzystanie bagażnika. Przewiezienie czworonoga po spacerze w lesie nie będzie odtąd problemem - gumowa część jest bowiem łatwa w czyszczeniu.

Nowa ŠKODA Rapid w przystępnej cenie. Sprawdź

 

Pomocna technologia

O komforcie samochodu stanowią drobiazgi. W przypadku ŠKODY Rapid wspomagane są one przez nowoczesne rozwiązania. Podgrzewane tylne siedzenia zapewnią wygodną jazdę zimą, system Climatronic utrzyma ustawioną przez kierowcę temperaturę po włączeniu klimatyzacji, a zamontowany w kamerze cofania spryskiwacz uchroni przed zamazanym obrazem.

Z nową ŠKODĄ Rapid unikniesz irytującego szukania kluczyków znajdujących się gdzieś na dnie torebki lub w jednej z wielu kieszeni. Wystarczy mieć kluczyk przy sobie - auto automatycznie wykryje go i otworzy się, gdy użytkownik pociągnie za klamkę. Ta technologia pozwala także na odpalenie samochodu bez wkładania kluczyków do stacyjki. Wystarczy nacisnąć przycisk start/stop i jechać!

Rozwiązanie Light And Rain Assist wspomaga kierowcę w bezpiecznej jeździe podczas opadów. Po wykryciu kropel system automatycznie uruchamia wycieraczki i włącza przednie światła. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu sprawiają, że parkowanie w wąskich miejscach (garaż, miejskie uliczki) będzie dużo prostsze.

Nowa ŠKODA Rapid w przystępnej cenie. Sprawdź

 

Wsparcie dla kierowcy

Elektroniczni asystenci jazdy znacznie podnoszą bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów oraz wszystkich użytkowników drogi. System Auto Light Assist włącza reflektory automatycznie po zmroku przy prędkości 60 km/h oraz przyciemnia je, aby nie oślepiać innych. Funkcja Front Assist w połączeniu z tempomatem zapewnią wsparcie na długich trasach. Pierwszy system automatycznie zahamuje, gdy przed maską nagle pojawi się obiekt, natomiast drugi pomoże utrzymać prędkość jazdy.

Im bardziej zmęczony kierowca, tym większe ryzyko zaśnięcia za kierownicą. System Driver Alert rejestruje styl prowadzenia kierowcy. Gdy wykrywa jakiekolwiek odstępstwa od normy, sugeruje świecącą kontrolką, że czas na odpoczynek.

Nowa ŠKODA Rapid w przystępnej cenie. Sprawdź

 

Multimedia

Nowoczesność w wyposażeniu ŠKODY Rapid widać także  w systemach multimedialnych. Decydując się na system radiowy kierowca może wybrać spośród dwóch opcji. Już standardowe Radio BLUES oferuje czytnik kart SD oraz podłączenie zewnętrznego nośnika, Radio SWING rozszerza możliwość o łączność Bluetooth. Opcjonalna nawigacja AMUNDSEN zapewni komfort podróżowania po nieznanych terenach. 6,5-calowy ekran pozwoli na czytelne wyświetlanie mapy. Usługa Wi-Fi pozwala pasażerom tylnej kanapy na bezpośredni dostęp do map, które kierowca wyświetla na swoim ekranie. Dodatkowo osoby siedzące z tyłu maja dostęp do dwóch gniazd USB, które pozwolą im na wygodne ładowanie urządzeń mobilnych.

Obsługę samochodu bez wątpienia ułatwi system Infotainment, który pozwala na sterowanie multimediami z poziomu smartfona. Z pomocą systemu SmartLink kierowca może przenieść wszystkie funkcje telefonu na ekran komputera pokładowego.

Nowa ŠKODA Rapid w przystępnej cenie. Sprawdź

 

Artykuł powstał we współpracy z marką ŠKODA.


materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy