Reklama

Ceny paliw na stacjach 5 maja. Ile dziś kosztuje benzyna, ropa i gaz?

Ceny paliw znów dynamicznie rosną. Obecne ceny diesla przekroczyły te, które prognozowano w najczarniejszym scenariuszu.

Ceny paliw na stacjach 5 maja

Pierwszy tydzień maja przynosi kolejne znaczące i niekorzystne dla kierowców zmiany na stacyjnych pylonach. W porównaniu do wyników poprzedniego notowania aż o 21 grosze wzrosła średnia ogólnopolska cena oleju napędowego, która wynosi obecnie 7,42 zł/l. O 16 groszy więcej kosztuje również litr benzyny Pb95 oferowanej na stacjach średnio po 6,65 zł. Najmniejsza, choć i tak wyraźna podwyżka, dotyczy także autogazu, który podrożał o 7 groszy do poziomu 3,69 zł/l. 

Najnowsze dane dotyczące cen paliw na stacjach benzynowych pochodzą z 4.05.2022. Zgodnie z obliczeniami analityków e-petrol, średnie ceny paliw na stacjach wyglądają jak poniżej: 

Reklama

  • cena benzyny PB98 - 6,99 zł/litr,
  • cena benzyny Pb95 - 6,65 zł/litr,
  • cena diesla ON - 7,42 zł/litr,
  • cena gazu LPG - 3,69 zł/litr.

Najtańsze paliwo w Polsce i najdroższe paliwo w Polsce

Jak podkreślają analitycy e-petrol, aktualnie do regionów, w których można tankować w najbardziej atrakcyjnych cenach, należą: województwo śląskie z ceną 6,61 zł za litr Pb95, łódzkie i podkarpackie, w których za litr oleju napędowego płaci się 7,39 zł/l oraz wielkopolskie, w którym ta sama ilość LPG kosztuje przeciętnie 3,61 zł/l.

Na paliwowej mapie Polski wyróżniają się także rejony, gdzie tankowanie jest najdroższe. Są to: Podlasie z ceną za litr Pb95 wynoszącą 6,74 zł, Małopolska, w której litr diesla kosztuje 7,49 zł oraz Mazowsze, Opolszczyzna i województwo pomorskie, gdzie za litr LPG trzeba płacić aż 3,73 zł.

Ceny paliwa w najbliższy weekend

Jakie będą ceny paliw w najbliższy weekend? Najnowsza prognoza e-petrol sięga 8 maja, a zatem najbliższej niedzieli. Warto jednak dodać, że pochodzi ona z 29 kwietnia. Warto podkreślić, że wówczas sytuacja na rynku była podobna do obecnej - hurtowe ceny paliw rosły. Obecnie prognoza cen paliw wygląda jak poniżej:

  • Ceny benzyny Pb 98 - 6,81-7,01 zł/l
  • Ceny benzyny Pb 95 - 6,47-6,59 zł/l
  • Ceny diesla ON - 7,21-7,37 zł/l
  • Ceny gazu LPG - 3,62-3,73 zł/l

Jak widać, w przypadku diesla ceny przekroczyły już najczarniejszy scenariusz przewidywany pod koniec kwietnia przez analityków e-petrol.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw | cena benzyny | cena ropy | cena gazu

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy