Reklama

Była próba rozpoczęcia procesu Macieja Z. Ale...

Sąd Rejonowy w Warszawie odroczył proces znanego dziennikarza motoryzacyjnego, Macieja Z. do 25 stycznia. Proces odroczono ze względu na brak opinii neurologicznej.

Prokuratura zarzuca mu nieumyślne spowodowanie wypadku w którym zginął dziennikarz Super Expressu Jarosław Zabiega.

Reklama

Do zdarzenia doszło w lutym 2008 roku. Prowadzone przez Macieja Z., ferrari wypadło z drogi w Dolinie Służewieckiej w Warszawie i rozbiło się o słup estakady.

Poprzednia próba rozpoczęcia procesu zakończyła się fiaskiem bo sąd na wniosek obrońców Macieja Z., skierował na ponowne badania. Nie wiadomo dokładnie jakie bo sąd nie zgodził się na uczestnictwo dziennikarzy w procesie.

Zarzuty Maciejowi Z., prokuratura postawiła w lipcu 2008 roku, jednak biegli uznali, że oskarżony nie jest w stanie brać udziału w rozprawie. Ze względu na zły stan zdrowia śledztwo zawieszono, wznowiono dwa lata później. Wtedy też prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

Dziennikarzowi zarzucono przekroczenie dozwolonej prędkości o 100 kilometrów na godzinę oraz niedostosowanie się do znaku ostrzegającego o nierówności na drodze. Maciejowi Z grozi do 8 lat więzienia.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: procesy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje