Aktywiści zablokowali całą autostradę. Zatrzymano 2400 osób, w tym dzieci

Aktywiści z grupy Extinction Rebellion nie odpuszczają i tym razem zablokowali całą autostradę. Były ich tysiące i zabrali ze sobą nawet dzieci. Co gorsza zapowiadają, że będą utrudniać życie mieszkańcom codziennie.

Działacze klimatyczni znów blokują drogi

Holenderska policja zatrzymała w niedzielę pół tysiąca aktywistów klimatycznych blokujących autostradę A12 w Hadze - informuje komenda policji w tym mieście. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych. Organizatorzy protestu zapowiadają, że będą blokować drogę codziennie.

Działacze organizacji Extinction Rebellion, protestujący przeciwko eksploatacji paliw kopalnych, robią to pomimo zakazu wydanego przez burmistrza Hagi Jana van Zanena. Od południa do około godziny 14 droga była zamknięta dla ruchu samochodowego.

2400 osób zatrzymanych za blokowanie drogi

W sobotę również doszło do usunięcia aktywistów z ruchliwej autostrady. Wówczas zatrzymano 2400 osób, w tym kilkudziesięciu nieletnich, m.in. 10-letnie dziecko.

Reklama

Jak informuje rzecznik Extinction Rebellion próby blokady autostrady będą podejmowane codziennie do czasu, aż rząd zrezygnuje ze wspierania wydobywania paliw kopalnych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: aktywiści klimatyczni | Holandia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy