Reklama

5,5 mln za 10 autobusów

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 10 autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) w Jarosławiu (Podkarpackie).

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 10 autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) w Jarosławiu (Podkarpackie).

Pojazdy dostarczy Sor Poland. Koszt zakupu autobusów wyniósł ponad 5,5 mln zł i był współfinansowany z funduszy unijnych.

Jak poinformowała Iwona Międlar z biura informacji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Jarosławiu, pięć pierwszych pojazdów zostało już dostarczonych; pozostałe pojawią się na ulicach miasta do końca roku.

"Miejski przewoźnik dysponuje obecnie 20 autobusami, które wymagają wymiany na nowe. Od 1990 roku żaden autobus nie był wymieniony. W naszym mieście jest wiele osób niepełnosprawnych, dlatego cieszymy się, że nowe pojazdy są przystosowane do ich przewozu" - dodała Międlar.

Reklama

Pojazdy będą też wyposażone w ekologiczne silniki EURO 5, co pozwoli ograniczyć emisję spalin.

Koszt całego projektu pod nazwą "Rozwój Miejskiego Zakładu Komunikacji w Jarosławiu poprzez wymianę taboru" wynosi ponad 5,5 mln zł; unijna dotacja to prawie 4 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013.

W ramach RPO Podkarpacie ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Programem zarządza zarząd województwa.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jarosław | pojazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy