23-latek kradł auta wypożyczane na minuty, wyjmował z nich urządzenia GPS

Katowiccy policjanci zatrzymali 23-latka, który kradł samochody z firmy wynajmującej je na minuty. Z pojazdów wyjmował urządzenia GPS i oszukiwał aplikację w taki sposób, by informowała wypożyczalnię, że auta zostały zwrócone. W rzeczywistości złodziej nadal nimi jeździł.

Mężczyznę ujęli mundurowi z Katowic, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej - podała  komenda wojewódzka w Katowicach.

"Przestępczy proceder polegał na tym, że mężczyzna najpierw wypożyczał samochód, demontował urządzenie GPS, a następnie fałszował sygnał w aplikacji, który informował wypożyczalnię, że samochód został zwrócony. Mając w posiadaniu oryginalny klucz, mężczyzna dalej użytkował pojazdy. W ten sposób ukradł dwa auta, a z kolejnych dwóch wymontował radioodtwarzacze. Ukradł również z samochodów paliwo o wartości 3600 zł" - poinformowali policjanci z Katowic.

Reklama

23-latek został zatrzymany przez policjantów, kiedy jechał skradzionym pojazdem ul. Konduktorską. Wcześniej był już karany m.in. za posiadanie narkotyków. Tym razem również policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym środki odurzające. Badanie wskazało, że była to amfetamina. Podejrzany został osadzony w policyjnym areszcie. Na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy