Reklama

West Race Day

Szesnaście osób z całej Polski zakwalifikowało się do półfinału międzynarodowego konkursu West Race Day, w którym główną nagrodą jest poprowadzenie bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Elitarna grupa półfinalistów została wyłoniona podczas eliminacji konkursu, które odbyły się 17 lipca w Warszawie. Udział w jedynym konkursie na świecie, który daje kierowcy - amatorowi szansę na poprowadzenie bolidu Formuły 1 to wspaniała przygoda, nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wezmę udział w takim wydarzeniu a jednak udało się i ogromnie się z tego cieszę - mówił Rafał Dobrzyński z Zielonej Góry, jeden z półfinalistów.

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały sześć godzin. Kandydaci na kierowców Formuły 1 musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, z których najtrudniejszy był sprawdzian z języka angielskiego prowadzony w formie rozmowy. Jedną z konkurencji była jazda gokartami, w której były brane pod uwagę umiejętności a nie szybkość jazdy. Do końcowej punktacji był zaliczany także test wiedzy na temat Formuły 1, który kandydaci dołączali do kuponów zgłoszeniowych. Ponieważ warunkiem zakwalifikowania się do półfinału był dobry stan zdrowia każdy z uczestników został poddany badaniu lekarskiemu.

Reklama

Wyniki eliminacji zostały ogłoszone o godzinie 17.00. Na półfinał konkursu do Austrii pojedzie 16 osób pochodzących z 12 województw. Inaczej niż w poprzednich dwóch edycjach konkursu, w tegorocznej grupie półfinalistów nie ma ani jednej kobiety.

Półfinał odbędzie się 25 lipca na najnowszym obiekcie szkoleniowym ośrodka Test&Training w Melk k/Wiednia. Półfinaliści będą mieli niepowtarzalną okazję jeżdżenia wysokiej klasy samochodami osobowymi. Treningi na m.in. płycie poślizgowej i trolejach będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów oraz przez kierowców rajdowych. Po kilku konkurencjach konkursowych zostanie wyłoniony najlepszy zawodnik, który będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale konkursu w Brnie. Półfinał konkursu West Race Day to przede wszystkim niesamowita zabawa i rewelacyjna atmosfera. Jest co wspominać - mówili ubiegłoroczni półfinaliści.

Zwycięzcę półfinału czeka udział w czterodniowym finale w Brnie, który jest wielką rewią Formuły 1 z udziałem kierowców zespołu West McLaren Mercedes - Davida Coultharda, Kimiego Raikkonena, Alexa Wurza i Pedro de la Rosy. Dwa lata temu główną nagrodę wygrał Węgier, w ubiegłym roku za sterami bolidu West McLaren Mercedes zasiadł Rosjanin. W tym roku czas na Polaka - zapowiadają półfinaliści konkursu.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: McLaren Automotive | raca | półfinał | Mercedes | race | West

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy