Reklama

Szanghaj: Alternatywni z nagrodami

W Szanghaju zakończył się właśnie Michelin Challenge Bibendum. Jest to coroczna impreza udziałem pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi.

Przegląd pojazdów z całego świata odbywał się na torze, gdzie jeszcze niedawno rywalizowały bolidy Formuły 1. Pokazy obserwował reporter INTERIA.PL.

Reklama

W tym roku nagrodzono wiele pojazdów, m.in. volvo 3CC - za najlepszy prototyp. To jednak nie nagrody były najważniejsze. Tak naprawdę liczył się sam udział i wkład firmy w prace nad paliwami alternatywnymi.

W tegorocznym Michelin Challenge Bibendum wzięło udział szczególnie dużo aut z napędem elektrycznym. Czyżby to zapowiedz kierunku w jakim zmierzać będą konstruktorzy aut przyszłości?

Ale nie tylko "auta na baterie" pojawiły się w Szanghaju. W Challenge Bibendum wystartowały także m.in. takie pojazdy jak ford escape hybrid, opel zafira hydrogen 3, nissan X-trial FCV, audi A8 TDI, volvo 3CC i wiele innych. W sumie w tym roku swoje auta zaprezentowało 106 firm z całego świata, a do zawodów zgłosili 143 prototypy. 87 z nich to samochody osobowe, 21 - autobusy, a 35 - to dwukołowce.

Challenge Bibendum to nie rywalizacja "na czas". To ocena pojazdów pod względem poziomu hałasu, czystości spalin i zasięgu. A także elegancji...

Zobacz FILM zrobiony na torze w Szanghaju przez reportera INTERIA.PL.

Zobacz galerię zdjęć z Szanghaju.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: impreza | Michelin | Szanghaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje