Reklama

Święto motoryzacji już za miesiąc

Zarezerwowałeś już urlop? Nie? Najwyższa pora! Za niespełna miesiąc, 4 marca, rozpoczyna się bowiem największa motoryzacyjna impreza tego roku - jubileuszowy - osiemdziesiąty już Salon Samochodowy w Genewie.

Dla wszystkich fanów czterech kółek, to święto najwyższej rangi. Korzenie imprezy sięgają bowiem niemal tak głęboko, jak korzenie samej motoryzacji.

Reklama

Pierwszy genewski Salon International de l'Auto odbył się 105 lat temu, w 1905 roku. Imprezę śmiało traktować można więc jako "pramatkę" wszystkich motoryzacyjnych wystaw, jej historia jest bogatsza, niż niejednej nobilitowanej marki. To właśnie w Szwajcarii swój debiut miały tak zasłużone dla motoryzacji pojazdy, jak: mercedes SSK (1929 r.), jaguar e-type (1961 r.) czy lamborghini countach (1973 r.). Na Geneva Motor Show pokazano również po raz pierwszy m.in.: audi 80 (1973 r.), audi quattro (1980), forda mondeo (1993 r.), focusa (1998 r.) czy citroena C6 (2005 r.)

Dla wszystkich, który planują wybrać się na tegoroczną imprezę mamy kilka przydatnych informacji. Dojazd do tego uroczego szwajcarskiego miasta jest stosunkowo prosty i nie powinien zająć więcej, niż 12-13 godzin. By dokładnie zapoznać się z czekającą was trasą polecamy skorzystać z naszego planera podróży.

Salon otwarty będzie dla zwiedzających przez 10 dni, od 4 do 14 marca. Hale genewskiego Palexpo zwiedzać będzie można od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 20. W soboty i niedziele impreza trwać będzie od 9 do 19. Bilety dla osób dorosłych kosztują w tym roku 14 franków. Zniżki (8 franków za bilet) przewidziano dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat. Ponadto grupy zorganizowane (powyżej 20 osób) zapłacą za bilet 9 franków od osoby.

Jeżeli nie uda Wam się osobiście odwiedzić hal wystawowych Genewy nie martwicie się. Specjalnie z myślą o Was, jak co roku, w naszym serwisie znajdziecie pełna relację z tej wspaniałej imprezy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marca | impreza | Nie | salon | święto | salon samochodowy w Genewie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje