Reklama

Rajdowcy dzieciom na WOŚP

W niedzielę odbędzie się kolejny, XI już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już w akcję pomocy dla chorych dzieci włączą się też polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi. Dwie główne imprezy z ich udziałem odbędą się w Łodzi i we Wrocławiu.

Swoją obecność na akcji zapowiedzieli już: Janusz Kulig i Jarosław Baran, Tomasz Kuchar, Tomasz Czopik, Sebstian Frycz, Mariusz Woźniczko, Tomasz Ratajczyk, Krzysztof Tercjak, Jerzy Wierzbołowki, Marcin Opałka, bokser - Przemysław Saleta, a licytację w Łodzi poprowadzi znany pilot rajdowy Maciej Wisławski.

We Wrocławiu w trakcie przebiegu imprezy będzie odbywała się licytacja gadżetów przekazanych w tym celu przez sponsorów, jak również licytacja biletu wstępu na fotel pilota. Odwagi licytującym doda relacja z przejażdżki Prezydenta Wrocławia - p. Rafała Dutkiewicza. Impreza odbędzie się dzięki współpracy Stowarzyszenia Motoryzacyjnego Automobilklub Dolnośląski z przychylnymi mu podmiotami w postaci Zarządu Dróg i Komunikacji, Wydziałowi Komunikacji Urzędu Miasta, Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji. Imprezę ubezpiecza Towarzystwo Ubezpieczeniowe HEROS.

Reklama

W Łodzi amatorzy mocnych wrażeń będą mogli w niedzielę wygrać przejażdżkę na fotelu obok najlepszych polskich rajdowców m.in. Janusza Kuliga i Tomasza Czopika. W niedzielę od godz 11.00 do 17.00 przed centrum handlowym przy ul. Brzezińskiej zawodnicy ponownie pojawią się ze swoimi samochodami. Każdy, kto wygra licytację prowadzoną przez Macieja Wisławskiego, będzie mógł usiąść na prawym fotelu rajdowego auta i wyruszyć na przejażdżkę. Samochody, którymi będzie można się przejechać to m.in. Mitsubishi Lancer, Toyota Celica, Ford Sierra Cosworth oraz Opel Corsa kit-car. W ramach imprezy odbędzie się również "wirtualne rajdowanie" na ekranach komputerów; będą samochodziki dla maluchów oraz sprawdzian umiejętności w samochodzie z odwróconą przekładnią kierowniczą.

Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP rajdowcy zebrali dla chorych dzieci ponad 10 tysięcy złotych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy