Reklama

Pod znakiem gadżetów i aut przyszłości

W Tokio rozpoczęła się jubileuszowa, 40. edycja Tokyo Motor Show.

Ten odbywający się co dwa lata salon samochodowy zaliczany jest obok Genewy, Frankfurtu, Paryża i Detroit do największych imprez tego typu. To właśnie japońska wystawa może się cieszyć mianem najpopularniejszej, bowiem dwa lata temu hale Makuhari Messe odwiedziło ponad 1,5 mln osób!

Pierwszy salon w Tokio odbył się w 1954 roku. Aż do 1973 roku, samochodowi wystawcy zjeżdżali do stolicy Japonii co rok. Od tamtej pory salon odbywa się co dwa lata.

Tegoroczna impreza, która rozpoczęła się właśnie dniami prasowymi, odbywa się pod hasłem "Catch the News, Touch the Future". Dla zwiedzających salon zostanie otwarty w sobotę i będzie czynny aż do 11 listopada.

W odróżnieniu od dużych salonów europejskich w Tokio prezentowany są zarówno samochody osobowe, jak i użytkowe i motocykle. Na powierzchni niemal 50 tysięcy metrów kwadratowych prezentowanych jest ponad pół tysiąca pojazdów. W Tokio odbywa się również 71 światowych premier, z tego 37 dotyczy samochodów osobowych.

Reklama

Japończycy znani są ze swojego zamiłowania do elektroniki. Dlatego w Tokio pokazywanych jest wiele futurystycznych samochodów. Większość w najbliższym czasie nie ma szans na wejście do produkcji seryjnej, ale pokazuje, jakie mogą być pojazdy (szczególnie miejskie) za kilkanaście lat.

Jak wygląda tegoroczny salon tokijski możecie zobaczyć w naszej galerii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tokio | salon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama