Reklama

Niemal tysiąc samochodów Ferrari w jednym miejscu!

Podczas wczorajszej imprezy Ferrari Racing Days, która odbyła się na angielskim torze Silverstone odbyła się największa na świecie parada samochodów Ferrari.

Do tej pory największym wydarzeniem tego typu była parada, która odbyła się w 2008 roku na japońskim torze Fuji. Wzięło w niej udział 490 samochodów i ten wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Impreza na Silverstone nie została jeszcze oficjalnie zatwierdzona jako rekord, ale jest to tylko kwestią czasu. W paradzie, którą poprowadził jadący modelem 458 spider Felipe Massa, wzięły udział 964 samochody!

Na torze pojawiły się modele starsze, ale nie brakowało również najnowszych i najmocniejszych, na z czele z F12 berlinetta, czyli najmocniejszym w historii samochodem drogowym Ferrari.

Reklama

Imprezę zorganizował British Ferrari Owners Club. Natomiast Ferrari zadeklarowało, że za każdy samochód, który weźmie udział w imprezie wpłaci 5 funtów na cel charytatywny.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy