Reklama

Lexus w świetle księżyca

Wyobraźcie sobie taki krajobraz - srebrne i błękitne odcienie światła księżyca, odbijają się na ostrych krawędziach kamieni zanurzonych w delikatnej mgle i pobłyskującej wodzie wybrzeża Costa Paradiso na Sardynii. Nie, to nie scena z bożonarodzeniowego filmu, to tylko jeden z magicznych krajobrazów, które stworzył światowej sławy fotograf, Daniel Hartz do przyszłorocznego kalendarza Lexusa. W tle obrazka dostrzec można też lśniącą w świetle księżyca sylwetkę Lexusa SC430. Zdjęcia z kalendarza znajdziesz TUTAJ.

Wybrzeża Włoch, Francji, Hiszpanii i dwóch wysp, Korsyki i Sardynii należą do najbardziej malowniczych zakątków świata. Właśnie w tym plenerze Hartz postanowił stworzyć kalendarz Lexusa na 2002 rok. Motywem przewodnim kalendarza było światło księżyca, które urzekło nie tylko fotografa, ale również wszystkich, którzy mieli okazję zobaczyć efekt jego prac. 12 zdjęć przedstawia gamę Lexusa w najbardziej wyrafinowany i gustowny sposób.

Najtrudniejszym zadaniem dla Daniela Hartza było wykonanie wszystkich zdjęć przy pełni księżyca. W cztery tygodnie, które złożyły się na pracę fotografa, okazało się to niewykonalne. Na przeszkodzie stanęła głównie pogoda, która złośliwie zakrywała chmurami księżyc. Hartz musiał zatem posłużyć się światłem zastępczym, imitującym blask księżyca, podobnym jakie stosują specjaliści na planach najdroższych filmowych produkcji. Nad planem zdjęciowym zawisł zatem balon wypełniony helem i zestawem świateł halogenowych. Sztuczny księżyc okazał się rozwiązaniem idealnym, dzięki czemu kalendarz Lexusa na rok 2002 stał się dziełem niepowtarzalnym i pełnym tajemniczości.

Reklama

Księżycowy kalendarz Lexusa znajdzisz w naszej GALERII.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: księżyce | kalendarz | Lexus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama