Ferrari Cavalcade. Ponad 100 sportowych samochodów w niezwykłych miejscach

Ferrari Cavalcade to organizowana przed włoskiego producenta samochodów sportowych impreza, w ramach której w Rzymie spotykają się właściciele Ferrari z całego świata.

W tegorocznej edycji bierze udział ponad 100 pojazdów. W ciągu kilku dni kierowcy przejadą w sumie ponad 1200 km po drogach Lacjum i Abruzji, a kryterium oceny nie jest szybka, ale regularna jazda. 

Ponad 100 Ferrari pokona 1200 km po drogach środkowych Włoch

Dodatkowo samochody wystawiane są na widok publiczny w zwykle zamkniętych dla ruchu centrach zabytkowych miast i miasteczek środkowych Włoch: Fiuggi, L'Aquili, Orvieto i Tuscanii.

Impreza rozpoczęła się 28 czerwca, a zakończy 1 lipca. Wówczas kawalkada Ferrari przejedzie przez centrum Rzymu, a następnie jej uczestnicy udadzą się na wieczorną galę połączoną z aukcją, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Reklama

Co to jest Ferrari Cavalcade?

Zaproszenia do udziału w Ferrari Cavalcade otrzymują najbardziej cenienie przez producenta z Maranello klienci i kolekcjonerzy samochodów Ferrari z całego świata.

Pierwsza impreza z cyklu Ferrari Cavalcade odbyła się w 2011 roku. Poprzednie edycje odbyły się w regionach Bolonii i Emilii-Romanii, Florencji i Toskanii, Rzymowi i Lacjum-Umbrii, Wenecji i Wenecji Euganejskiej, Bari i Apulii, Mont Blanc i Dolinie Aosty, Capri i Kampanii, Taormint i Sycylia, a także w Monako i Riviera dei Fiori. 

Ale to nie wszystko, bowiem odbyły się cztery międzynarodowe edycje: w San Francisco, Kioto, Dubaju i Abu Zabi, a ostatnia - w marcu 2023 roku - w Marrakeszu, w Maroku.

Na poniższej galerii zdjęć prezentujemy samochody przyłapane na historycznym rynku włoskiego miasteczka Orvieto.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ferrari | Rzym
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy