Reklama

Drugie miejsce Superb

Flagowy model Skody - Superb, zajął drugą pozycję w niemieckim plebiscycie "Złotej kierownicy", organizowanym przez popularną gazetę Bild am Sonntag. Superb otrzymało w tegorocznej edycji konkursu łączną notę 1336 punktów w segmentach C i D, przegrywając ze zwycięzcą Oplem Vectrą o zaledwie 14 punktów. Drugie miejsce w "Złotej kierownicy" jest kolejnym wyróżnieniem dla flagowej skody w ostatnim okresie. Wcześniej dwukrotnie nagradzana była na wyspach brytyjskich.

Nagroda "Złotej kierownicy" organizowana rokrocznie przez dom wydawniczy Axela Springera jest jednym z najważniejszych wyróżnień motoryzacyjnych w Niemczech. W tym roku jury składało się z 28 dziennikarzy motoryzacyjnych, byłych kierowców sportowych i prominentów z branży samochodwej.

- To nie tylko srebrny medal, ale również duży prestiż dla Skody Superb. Wielu zaskoczył tak dobry wynik Skody, a przecież ten samochód mógłby śmiało wygrać w tej rywalizacji. Zresztą 14 punktów to bardzo niewiele - powiedział po ogłoszeniu wyników jeden z dziennikarzy Bild am Sonntag.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bild | bild am sonntag

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje