Reklama

Znienawidzone buspasy...

Kilkanaście mandatów wystawili w ostatnim tygodniu stołeczni policjanci za jazdę buspasem na Alejach Jerozolimskich.

Jego uruchomienie w ubiegłą środę oburzyło wielu kierowców, którzy stracili możliwość korzystania z trzeciego pasa ruchu. Drogówka przyznaje jednak, że kontrole w tym miejscu nie są potrzebne - przynajmniej do końca wakacji.

Prawie wszyscy kierowcy zgodnie z przepisami omijają pas dla autobusów. Być może dlatego, że są wakacje, więc w godzinach szczytu nie ma takiego ruchu, jak jeszcze przed kilkoma miesiącami. Ale jak przyznają funkcjonariusze - sytuacja może się zmienić już od przyszłego tygodnia, kiedy warszawiacy wrócą do stolicy.

Reklama

Wtedy, możemy mieć powtórkę sytuacji jaka miała miejsce tuż po otwarciu buspasa na Trasie Łazienkowskiej. Już pierwszego dnia posypały się mandaty - strażnicy miejscy wypisali ich ponad 600.

Przez tydzień było ich już kilka tysięcy. I właśnie te mandaty wciąż budzą najwięcej kontrowersji wśród kierowców. Warto zaznaczyć, że tym samym odcinkiem alei Jerozolimskich - swoim oddzielnym pasem - jeżdżą tramwaje. Szkoda, że tym oddzielnym pasem nie mogą jeździć również autobusy.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: policja | buspasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje