Zawsze pod ręką: funkcje dla kierowców w aplikacji mObywatel

Popularność aplikacji mObywatel wśród Polaków rośnie. Ze sklepów Google Play i App Store została aplikacja została pobrana ponad 15 mln razy. Powodzenie mObywatela można wyjaśnić w bardzo prosty sposób: to szereg udogodnień, które sprawiają, że wykonywanie wielu codziennych czynności staje się prostsze. Nowe funkcje, które pojawiły się w wersji 2.0, ułatwiają życie również kierowcom.

Prezentacja partnera

Posiadanie własnego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda. Nie bez powodu auta bywają nazywane symbolem niezależności. To także szereg obowiązków dla każdego kierowcy. Aplikacja mObywatel 2.0 oferuje funkcje, dzięki którym zakup auta czy dbanie o aktualne badania techniczne oraz ważną polisę OC będą prostsze i bardziej świadome. Oto możliwości, jakie daje korzystanie z aplikacji.

Historia pojazdu w telefonie

Ta usługa umożliwia samodzielne sprawdzanie stanu technicznego i możliwość zapoznania się z podstawowymi informacjami o pojeździe (m.in. marka, model, rok produkcji, moc silnika, średnie zużycie paliwa czy stan licznika), wygodne przeglądanie historii zdarzeń (ewentualne uszkodzenia) i zmian właścicieli, ale przede wszystkim zapewnia dostęp do kluczowych danych, jak ważność badań technicznych i polisy OC - Historia pojazdu to jedna z pierwszych funkcji aplikacji mObywatel, której zalety zauważy każdy kierowca.

Z jej pomocą wygodnie i błyskawicznie (wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać numer rejestracyjny i numer VIN) sprawdzimy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konkretnego samochodu. Kiedy najbardziej się nam przyda? Przede wszystkim w momencie zakupu używanego auta. Warto dodać, iż w przypadku modeli importowanych aplikacja automatycznie pobierze dane zagraniczne z rejestrów, takich jak Carfax, AutoDNA czy CarVertical.

W aplikacji mObywatel skorzystamy ponadto z funkcji Moje pojazdy. To elektroniczny dokument, który powstał z myślą o właścicielach i współwłaścicielach pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Znajdziemy w nim informacje dotyczące pojazdów, których jesteśmy właścicielami bądź współwłaścicielami, takie jak dane techniczne auta czy termin badań technicznych i ważność polisy OC. Dane są wiarygodne i aktualne, ponieważ pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

mPrawo jazdy oraz Tymczasowe elektroniczne prawo jazdy

mPrawo jazdy to cyfrowa alternatywa dla klasycznego, fizycznego blankietu, stanowiąca odwzorowanie posiadanych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mimo że obecnie nie ma obowiązku wożenia ze sobą tego dokumentu, wciąż warto korzystać z tej opcji w aplikacji. Choćby dlatego, iż zyskujemy dostęp do przejrzystego licznika punktów karnych. Efekt? Aktualny stan naszego konta sprawdzimy od ręki. Co więcej, mPrawo jazdy przyda się w chwili, gdy zajdzie konieczność potwierdzenia uprawnień do prowadzenia pojazdów bez wzywania policji (np. innemu kierowcy w momencie kolizji).

Tymczasowe prawo jazdy to z kolei opcja, dzięki której kierowcy tuż po zdanym egzaminie mogą wsiąść za kółko bez konieczności czekania na plastikowy dokument. To ważne udogodnienie, bo to oznacza, że dzięki Tymczasowemu prawu jazdy w mObywatelu 2.0, które jest ważne 30 dni, możemy jeździć zaraz po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu. . Wszystko, co musimy zrobić, to wygenerować w aplikacji Tymczasowe elektroniczne prawo jazdy (dotyczy to kategorii AM, A, A1, A2, B, B1, B+E, T). Pamiętajmy, że nie zastępuje ono tradycyjnego dokumentu i nie zwalnia nas z konieczności wyrobienia go, dlatego warto w tym celu udać się do odpowiedniego urzędu.

Co jeszcze?

Błyskawiczny wgląd w informacje o polisie OC i datę zbliżającego się badania technicznego. Szansa na zapoznanie się ze stanem licznika i ilością zgromadzonych punktów karnych. Potwierdzenie uprawnionej osobie podczas kontroli drogowej bądź innemu kierowcy w momencie kolizji naszych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Możliwość jazdy niemal od razu po zdanym egzaminie... Korzyści dla kierowców płynące posiadania aplikacji mObywatel w smartfonie wymieniać można długo. Co więcej, wciąż pojawiają się nowe usługi i dokumenty, które ułatwiają codzienne życie, dlatego warto pamiętać o regularnych aktualizacjach.

mObywatel 2.0 spełnia wszystkie międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, a gromadzone dane pozostają chronione przed potencjalnymi atakami cyberprzestępców. Aplikację należy jednak pobierać wyłącznie z pewnych źródeł - sklepów Google Play lub App Store.

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy