Reklama

Zatonęło 1400 nowych samochodów...

Samochodowiec Baltic Ace, który po zderzeniu z inną jednostką zatonął na Morzu Północnym, przewoził z Japonii i Tajlandii ponad 1400 nowych samochodów, w większości marki Mitsubishi.

Poinformował o tym Panagiotis Kakoliris ze Stamco Ship Management.

Przypomnijmy, że do katastrofy doszło w środę wieczorem 40 km od Rotterdamu. Jednostka Baltic Ace, na pokładzie której byli Polacy, zatonęła po zderzeniu z cypryjskim kontenerowcem Corvus J, który jest poważnie uszkodzony.

Na pokładzie samochodowca były w sumie 24 osoby, w tym 11 Polaków. 5 marynarzy zginęło, 6 jest zaginionych, a 13 udało się uratować. Wśród ofiar jest pięciu Polaków, udało się uratować pięciu polskich członków załogi oraz polskiego kapitana.

Na pokładzie Baltic Ace znajdowało się 24 marynarzy, w tym 11 Polaków. Oprócz obywateli Polski byli tam Bułgarzy, Ukraińcy i Filipińczycy.

Wszyscy polscy rozbitkowie wyszli ze szpitali i od czwartku wieczór znajdują się już razem w Rotterdamie. Wspólnie zjedli kolację, spali w jednym hotelu, wspólnie spędzają czas i rozmawiają. Ich stan jest dobry.

Reklama

Baltic Ace, którego właścicielem jest grecka firma Baltic Highway, płynął z belgijskiego Zeebrugge do portu Kotka w Finlandii.

ARCHIWALNE ZDJĘCIA BALTIC ACE W PORCIE W GDYNI (TVN24/X-NEWS)

INTERIA.PL/RMF/PAP
Dowiedz się więcej na temat: nowe samochody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy