Zamknięta autostrada wynajęta na miesiąc... filmowcom

Krajowa Agencja Autostrad Słowacji zamknęła na miesiąc autostradę D3 prowadzącą do Polski. Powodem jest remont oraz... kręcenie filmu.

Kierowcy, którzy planowali podróż z Polski przez drogę S1 łączącą się z D3 na Słowacji, muszą wykorzystać objazdy przez drogę I/12. Nie można na nią wjeżdżać pojazdami powyżej 7,5 tony. Podobnie muszą postąpić ci, którzy jadą ze Słowacji do Polski. Dla nich objazd prowadzi po drodze I/11 w kierunku Czeskiego Cieszyna przez miejscowości Svrczinovec i Zatky.

Serwisowe naprawy autostrady D3 zaplanowane były na jesień. Agencja Autostrad szczegółowo informowała o niezbędnych przeglądach i ewentualnych naprawach, także w tunelach Polana, Svrczinovec i Powżski Chlmec.

Reklama

Na konferencji prasowej w Żylinie w północno-zachodniej Słowacji w poniedziałek popołudniu poinformowano, że dzięki zmianie terminu remontów możliwe będzie wykorzystanie dróg przez zagraniczną ekipę filmową.

Realizatorzy filmu mają zająć drogi od 7 do 10 dni zdjęciowych. Później drogowcy mają mieć autostradę do swojej dyspozycji.

Przedstawicielka słowackiego Funduszu Audiowizualnego Zuzana Bielikova powiedziała dziennikarzom, że realizatorzy filmu są gotowi pozostawić na Słowacji od 800 tys. do 5 mln euro. Tytułu filmu, nazwy producenta i kraju skąd pochodzą realizatorzy, nie zdradziła.

***

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy