Reklama

Triggo w Singapurze. Czy polski pojazd podbije drogi Azji?

Po Wielkiej Brytanii przyszła pora na Singapur. Triggo, czyli stworzony w Polsce (unikatowy na światową skalę) pojazd miejski o zmiennym rozstawie kół przedniej osi, trafi wkrótce do służb ratowniczych i porządkowych w Singapurze!

Zarząd Triggo S.A. zawarł umowę na realizację testów pilotażowych w Singapurze. Odbiorcą pojazdu są tamtejsze służby ratownicze i porządkowe. Firma informuje, że pilotaż w Singapurze ma charakter komercyjny i potrwa nie krócej niż do końca marca 2022 roku, a pierwszy egzemplarz pojazdu jest już na miejscu!

Polskie Triggo w Singapurze

Stroną umowy jest Hope Technik - firma inżynierska współpracująca z HTX (Home Team Science), agendą naukowo-technologiczną władz Singapuru. HTX jest odpowiedzialna za wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych na potrzeby służb publicznych. Hope Technik zajmuje się opracowywaniem i adaptacją produktów przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego i robotycznego, głównie na rzecz odbiorców publicznych z obszaru Azji Południowo-Wschodniej.

Pierwsza misja Triggo

Reklama

Singapurski partner zaproponował zastosowanie pojazdu w obrębie tzw. "Blue Light Services". Pierwszą misją pojazdu będzie "Fire Fighting First Responder" czyli pojazd dla ratownika, który jako pierwszy udaje się na miejsce zdarzenia i udziela pomocy najbardziej potrzebującym. Zgodnie z założeniami Triggo zastąpi wykorzystywane w tej roli jednoślady.

Kolejnym zastosowaniem przewidzianym dla Triggo jest "Community Policing Vehicle", czyli radiowóz służb porządkowych. Dzięki swojej wysokiej sprawności w intensywnym ruchu drogowym i gęstej zabudowie, funkcjonariusze korzystający z Triggo mogą nadzorować znacznie większe obszary oraz szybciej znaleźć się na miejscu interwencji.

Przypominamy, że Triggo zawdzięcza swoje możliwości unikatowej w skali światowej konstrukcji podwozia o zmiennej geometrii. Rozwiązanie to jest przedmiotem ponad 40 międzynarodowych patentów, których właścicielem jest spółka. Zainteresowanie ze strony HTX skłoniło Triggo S.A. do zainteresowania się rynkiem służb publicznych i zaowocowało m.in. otwarciem dedykowanego przedstawicielstwa firmy na terenie Parku Technologicznego Horiba-Mira w Wielkiej Brytanii.

Triggo Milton-Keynes. Sterowany z Berlina i Warszawy!

Kluczowym elementem strategii spółki pozostaje jednak nadal rynek usług współdzielenia środków transportu. Spółka rozwija innowacyjną usługę "Samochód w pięć minut", która umożliwi zamówienie poprzez aplikację pojazdu pod wskazany adres, gdzie w ciągu kilku minut zostanie on doprowadzony przez zdalnego operatora. Ta funkcjonalność jest przedmiotem pilotażu odbywającego się od kilku tygodni w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje