Reklama

Tajemnicza sprawa karetki z 1963 roku

W Stanach Zjednoczonych pojawiły się kontrowersje wokół sprzedanego podczas aukcji ambulansu, który miał transportować ciało zamordowanego prezydenta Johna Kennedy'ego.

Samochód został wylicytowany za 132 tysiące dolarów. Gdyby nie wątpliwości czy Pontiac z 1963 roku jest prawdziwy, to jego cena mogłaby osiągnąć nawet kilkaset tysięcy dolarów.

Reklama

Część ekspertów wątpi, czy karetka w ogóle transportowała ciało prezydenta Kennedy'ego. Dom aukcyjny z Arizony przyznaje, że po tym jak ogłosił w grudniu, że zamierza wystawić pojazd na licytację otrzymał wiele zapytań w tej sprawie.

Dwa dni przed aukcją jeden z amerykańskich portali napisał, że ambulans mający wieźć Kennedy'ego to fałszywka i, że prawdziwa karetka została prawdopodobnie zniszczona w latach osiemdziesiątych na prośbę rodziny zmarłego.

Niektórzy eksperci mają nawet dokumentację w tej sprawie, włączając w to zdjęcia. Dom aukcyjny stoi na stanowisku, że ambulans jest autentyczny. Przyznaje jednak, że fakt ten trudno całkowicie udowodnić.

Przedstawiciel domu poinformował, że po rozmowach z ekspertami z całego kraju nie wierzy, iż w USA żyje jakakolwiek osoba, która może odpowiedzieć na to pytanie z całkowitą pewnością.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tajemnicza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje